Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17227) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie

Dodano: 9.04.2021 11:38

Michał Zawadzki, prezes PGKIM, podpisał umowę na dofinansowanie projektu pt. „Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie”.

Projekt realizowany będzie przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 259 650,54 z czego dofinansowanie na realizację w kwocie 179 433,29, co stanowi 85% wydatków.

Najważniejsze zadania, które będą realizowane w ramach pozyskanych środków to: rozbudowa istniejącej w parku ścieżki o obiekty małej architektury służące podniesieniu poziomu wiedzy ekologicznej i kształtowaniu postaw proekologicznych (tablice, ławki oraz kosze na śmieci w tym kosz do segregacji odpadów), zakup zestawu eventowego i przeprowadzenie kampanii społecznej z zakresu edukacji ekologicznej na terenie parku oraz w ramach istniejącej infrastruktury przygotowanie i wyposażenie salki edukacyjnej.

Realizacja projektu planowana jest na lata 2021 – 2022. Jest to kolejny projekt realizowany przez spółkę PGKiM z udziałem środków europejskich. Obecnie odbywa się docieplenie budynku przy  ul. M. Dąbrowskiej 8, na realizację której uzyskała preferencyjną pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 577 159,68.                     

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PGKiM Konin,   park Chopina,   zielona edukacja,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Super, że coś się zacznie dziać w parku. Miejmy nadzieję, że taka kwota będzie oznaczać kompleksową rewitalizację ścieżek, nową nawierzchnię i poprawienie małego zoo a nie wycinanie drzew, żeby nastawić nowych tablic, mostków i innych p***rół jak w Turku.
Dodano: 9.04.2021 17:22    Przez: DK_
Dzieje się, nareszcie zmiany w Parku. Tam tyle dzieciaków z rodzicami chodzi. Będą miały zajęcie. Świetny pomysł.
Dodano: 9.04.2021 16:17    Przez: Jakub Wawrzecki

KOMENTARZE

Zaniedbany ten park i tak jakoś mało zadrzewiony, nieraz tam zaglądam, kiedyś to było małe ZOO, a teraz tylko park ?
Dodano: 09.04.2021 15:42    Przez: Edward
To teraz edukację będziemy pozyskiwać w parku, bo co, bo szkoły zamknięte ?
Dodano: 09.04.2021 15:43    Przez: Edward
Dzieje się, nareszcie zmiany w Parku. Tam tyle dzieciaków z rodzicami chodzi. Będą miały zajęcie. Świetny pomysł.
Dodano: 09.04.2021 16:17    Przez: Jakub Wawrzecki
Super, że coś się zacznie dziać w parku. Miejmy nadzieję, że taka kwota będzie oznaczać kompleksową rewitalizację ścieżek, nową nawierzchnię i poprawienie małego zoo a nie wycinanie drzew, żeby nastawić nowych tablic, mostków i innych p***rół jak w Turku.
Dodano: 09.04.2021 17:22    Przez: DK_
Zauważyłem, że w całym parku, ani w pobliskim miejskim lesie niema ani jednej budki dla ptaków. Wiadomo, że ptaki na ogół budują swe gniazda w dziuplach starych spróchniałych drzew, ale wiadomo też, że takich drzew tu nie uświadczysz, albowiem dla bezpieczeństwa ludzi takie drzewa zagrażające ludziom się usuwa. Dlatego też WIESZAJMY BUDKI DLA NASZYCH PTAKÓW !
Dodano: 09.04.2021 20:38    Przez: Matilan
Niech nierozumni ludzie przestaną dokarmiać ptaki i gryzonie w mieście, takich ludzi którzy wyrzucają żywność na trawniki powinno się surowo karać. Naturalnym miejscem dla ptaków są lasy i parki właśnie, tereny zadrzewione a nie miasto. Przestańcie dokarmiać ptaki w Koninie !
Dodano: 10.04.2021 11:37    Przez: Mieszkaniec
No i fajnie!
Dodano: 10.04.2021 14:47    Przez: Mariusz Ciszak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.