Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17063) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Trzy punkty szczepień masowych chce zorganizować miasto Konin

Dodano: 9.04.2021 12:44

Trzy punkty szczepień masowych chce zorganizować miasto Konin.

Prezydent Konina zgłosił Wojewodzie Wielkopolskiemu następujące lokalizacje: dwa punkty w budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej w starej części miasta i przy ul. Wyszyńskiego (nowa część Konina) oraz "zieloną halę" MOSiR przy ul. Popiełuszki (Morzysław). - Wszystkie miejsca są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dziennie w sumie powinny obsłużyć około 1.000 osób. Chciałbym, żebyśmy w przyszłym tygodniu zameldowali wojewodzie pełną gotowość do działania – mówi prezydent Piotr Korytkowski.

Organizacją miejsc zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Jak informuje jego kierownik Paweł Figurski – w tej chwili kompletowane jest niezbędne wyposażenie punktów. Trzeba kupić m.in.: chłodziarki do szczepionek, parawany,  sprzęt przeciwwstrząsowy, środki ochrony osobistej, a także przewieźć stoły, krzesła, komputery. W hali w Morzysławiu pacjentów mają przyjmować cztery zespoły medyczne, w każdym z dwóch punktów w  szpitalu po dwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas masowe szczepienia powinny się rozpocząć w drugiej połowie kwietnia. 

Należy podkreślić, że Miasto Konin nie prowadzi rejestracji osób zgłaszających się na szczepienia, nie odpowiada też za dostawy szczepionek.

Źródło: Miasto Konin

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:punty szczepień Konin,   hala MOSiR,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W mediach nic innego nie usłyszymy jak tylko korona-wirus i szczepionki, już brzydzi się tego słuchać i oglądać. Ludzie chorują na różne choroby takie jak nowotwory, udary, zawały czy cukrzycę, ale w mediach o tych chorobach cisza, nawet sezonowej grypy w tym roku nie było. Co za natrętna propaganda rządowo-medialna
Dodano: 9.04.2021 21:00    Przez: Pacjent

KOMENTARZE

W żadnym punkcie mnie nie zobaczycie... Moją „szczepionką” jest sprawnie działający układ immunologiczny... O którego dbam, oczywiście trzeba wiedzieć jak, oraz wymaga to dużego samozaparcia... ;)
Dodano: 09.04.2021 12:58    Przez: Karol
I to jest prawidłowa odpowiedź na owy artykulik
Dodano: 09.04.2021 13:00    Przez: Iwona
A co tylu chętnych do szczepień w Koninie, jak zauważam to tylko staruszkowie w wieku 80-ciu lat chcą się szczepić, bo myślą że będą żyć na ziemi wiecznie jak Świadkowie Jehowy.
Dodano: 09.04.2021 13:22    Przez: Moja Ojczyzna w niebie
Ja się nie szczepię, po prostu chcę żyć, kto mi zagwarantuje, że po szczepionce nie będę miał powikłań, a w najgorszym wypadku, że nie umrę ?
Dodano: 09.04.2021 13:25    Przez: Zaufaj Bogu
Pfff, eksperymentowi medycznemu podziękuję nie skorzystam.
Dodano: 09.04.2021 15:25    Przez: Marian
Podwójne szczepienie w tym roku, podwójne w następnym i tak co roku, tak jak przeciw grypie sezonowej, ci którzy raz się zaszczepią będą corocznie musieli się szczepić, a może i częściej powtarzać szczepienia i dobrze im tak. Szczepić, czipować i kolczykować chętnych.
Dodano: 09.04.2021 15:32    Przez: Mutacja korona wirusa
pracuję w najwyższym punkcie strategicznym konina. Każdy wie co gdzie i jak nie musze pisać. Żadna osoba z którymi pracuję czy się widuje nie ma zamiaru się szczepić. Ludzie w przedziale 45-60 lat
Dodano: 09.04.2021 20:15    Przez: aaa aaa
Nie lubię wielkich światowych korporacji, dlatego nie dam im zarobić.
Dodano: 09.04.2021 20:52    Przez: Tadek
W mediach nic innego nie usłyszymy jak tylko korona-wirus i szczepionki, już brzydzi się tego słuchać i oglądać. Ludzie chorują na różne choroby takie jak nowotwory, udary, zawały czy cukrzycę, ale w mediach o tych chorobach cisza, nawet sezonowej grypy w tym roku nie było. Co za natrętna propaganda rządowo-medialna
Dodano: 09.04.2021 21:00    Przez: Pacjent

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.