Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17159) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Malanów. Wesele w czasie pandemii. Interweniowała policja

Dodano: 11.04.2021 14:37
Źródło: LM.pl

Policyjną interwencją zakończyło się wesele w Malanowie, pow. turecki. Wylegitymowano 81 osób.

Organizacja przyjęć weselnych, podobnie jak innych imprez i zgromadzeń publicznych, w związku z epidemią koronawirusa została zakazana w liczbie większej niż pięć osób. Mimo to, wczoraj w jednej z restauracji w Malanowie zorganizowano wesele.

- Mieliśmy wcześniej informację, że może się tam odbyć nielegalne zgromadzenie. Policjanci kontaktowali się z właścicielem lokalu i informowali go, że naraża się na odpowiedzialność prawną – mówi Mateusz Latuszewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Wczoraj po godz. 19.00 mundurowi pojawili się na przyjęciu weselnym wspólnie z Sanepidem.

- Podjęliśmy czynności w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 165 par. 1 pkt. 1 Kodeksu Karnego („Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej“ - od red.) - informuje Mateusz Latuszewski. - Wylegitymowaliśmy 81 osób, łącznie z obsługą lokalu – dodaje.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku wydał decyzję o zaprzestaniu działalności organizowania imprez okolicznościowych. Dlatego wszystkie osoby przebywające w lokalu, musiały go opuścić. Policyjna interwencja, jak podkreśla Mateusz Latuszewski, przebiegła spokojnie. Nie doszło do żadnych incydentów.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kapusie i Judasze są wszędzie, uważajmy szczególnie teraz, Polak Polakowi wilkiem a nawet hieną. My Polacy jesteśmy złymi ludżmi i to dla swoich, Polak Polaka by utopił w przysłowiowej "łyżce wody", jak sąsiadowi powinie się noga to się cieszymy. Katolicki kraj, a katolicy nazywają się chrześcijanami ?
Dodano: 11.04.2021 16:51    Przez: A gdzie miłość ?
Dziś w Wartowni w Koninie, ul. Poznańska będą urodziny dla dzieci. Czy to jest odpowiedzialne?
Dodano: 11.04.2021 15:27    Przez: bjj
Ludzie a co było w Kościelcu w kosciele a teraz od judasza wyzywają . no ale ks nie przestrzegał limitu i ograniczeń a pretensje mają , wszyscy winni tylko nie księża , cała Polska się śmieje z kartki o judaszu
Dodano: 11.04.2021 15:27    Przez: paweł jeckson
Malanów Malanów to nie tam panna młoda ,parę lat temu ,wiwineła panu młodemu słynny numer !!!???Przy okazji przypominam wszystkim cwaniaczkom,ignorantom, nowobogackim ,tym którzy myślą że im wszystko wolno bo mają trochę więcej mamony Czasy się zmieniły jakieś ćwierć wieku temu .....Nie ma judaszow, konfidentow .......... są normalni ludzie którzy dostosowywują się do przepisów i reagują odpowiednio na patologiczne zachowania .DEMASKATOR -to jest odpowiednie nazewnictwo i bym prosił aby to słowo zapamiętać zanim wrócicie z Niemiec -zmęczeni od zginania kolan ........amen
Dodano: 11.04.2021 20:59    Przez: Vidocq
Gdyby to wesele zrobili w jakimś Lidlu lub Kauflandzie, to nie byłoby problemu. Niestety, zrobili wesele w polskiej firmie, a to zbrodnia. Tam covid zabija :)
Dodano: 12.04.2021 12:57    Przez: Tomaszek55

KOMENTARZE

ten przepis nie ma zastosowania ponieważ jest pandemia, ktoś chciał zabłysnąć ale nie pykło
Dodano: 11.04.2021 14:57    Przez: aaa aaa
avatar HihihihiCo to w Malonowie jest taki duży kościół iż panna mloda myślała iż zanim dojdzie do ołtarza to urodzi.Za chwilę będzie po pamdemi , szczepienia idą jak burza i wszzystko powróci do normalności, nie jeden zatęski za tym spokojem jaki panował podczas pandemii.
Dodano: 11.04.2021 15:18    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dziś w Wartowni w Koninie, ul. Poznańska będą urodziny dla dzieci. Czy to jest odpowiedzialne?
Dodano: 11.04.2021 15:27    Przez: bjj
Gdyby to wesele zrobili w jakimś Lidlu lub Kauflandzie, to nie byłoby problemu. Niestety, zrobili wesele w polskiej firmie, a to zbrodnia. Tam covid zabija :)
Dodano: 12.04.2021 12:57    Przez: Tomaszek55
Ludzie a co było w Kościelcu w kosciele a teraz od judasza wyzywają . no ale ks nie przestrzegał limitu i ograniczeń a pretensje mają , wszyscy winni tylko nie księża , cała Polska się śmieje z kartki o judaszu
Dodano: 11.04.2021 15:27    Przez: paweł jeckson
No to ładny prezent zafundowała Policja wraz z Sanepidem młodej parze i gościom weselnym. Polska stała się państwem represji i kapusiów typu ORMO.
Dodano: 11.04.2021 16:37    Przez: Wolny człowiek
Jeszcze trochę a niewiele będzie nam wolno, bo przecież Państwo może nam zabronić jeszcze wielu rzeczy i zacznie nami sterować jak robotami, bo przecież po szczepionkach będą nam wstrzykiwane podskórne znamiona w prawą rękę albo na czoło, aby móc nami kontrolować i sterować. Czarno widzę naszą przyszłość, a konfidenci są wszędzie i tylko "kablują", co to za ludzie ?
Dodano: 11.04.2021 16:43    Przez: Wolny człowiek
Coś złego stało się z tym krajem. Jeżeli już policja przerywa ważne uroczystości rodzinne to oznacza, że weszliśmy w okres jakiegoś bezsensownego terroru. Zagrożenia chorobami, wirusami były, są i będą, ale nigdy pod płaszczykiem walki z pandemią nie wprowadzano jakichś totalitarnych rządów. Istotą totalitaryzmu jest ingerencja państwa we wszystkie sfery życia. Natomiast smutne, że tylu ludzi przyjmuje bezkrytycznie treści nadawane przez nieobiektywne, sponsorowane media głównego nurtu. W III Rzeszy wciskano ludziom ciemnotę, że Żydzi roznoszą tyfus, powodują epidemie i inne przykre rzeczy. Ludzie kupili taką narrację, bo chcieli, bo liczył się ich prywatny interes i możliwość obarczenia kogoś wszelkim złem. Dzisiaj jest podobnie. Społeczeństwo sankcjonuje niemoralne zjawiska, zdehumanizowaną politykę, bo tak jest wygodniej, bo strach paraliżuje myślenie. Jak powiedział były więzień obozu koncentracyjnego, pan Marian Turski: "Auschwitz nie spadło z nieba."
Dodano: 11.04.2021 16:51    Przez: Aleksander
W rzeczy samej. Niedawno napisałem, że nie jesteśmy już narodem, w małej części jesteśmy społeczeństwem. Potrafimy machać szabelką, pienić się, a jak przychodzi walczyć o swoje, to uszy po sobie. Mogą z nami zrobić z nami, co chcą. Ciekawe, czy jak by "władza" kazała skoczyć z mostu, to by skakali ?
Dodano: 12.04.2021 13:03    Przez: Tomaszek55
Kapusie i Judasze są wszędzie, uważajmy szczególnie teraz, Polak Polakowi wilkiem a nawet hieną. My Polacy jesteśmy złymi ludżmi i to dla swoich, Polak Polaka by utopił w przysłowiowej "łyżce wody", jak sąsiadowi powinie się noga to się cieszymy. Katolicki kraj, a katolicy nazywają się chrześcijanami ?
Dodano: 11.04.2021 16:51    Przez: A gdzie miłość ?
Malanów Malanów to nie tam panna młoda ,parę lat temu ,wiwineła panu młodemu słynny numer !!!???Przy okazji przypominam wszystkim cwaniaczkom,ignorantom, nowobogackim ,tym którzy myślą że im wszystko wolno bo mają trochę więcej mamony Czasy się zmieniły jakieś ćwierć wieku temu .....Nie ma judaszow, konfidentow .......... są normalni ludzie którzy dostosowywują się do przepisów i reagują odpowiednio na patologiczne zachowania .DEMASKATOR -to jest odpowiednie nazewnictwo i bym prosił aby to słowo zapamiętać zanim wrócicie z Niemiec -zmęczeni od zginania kolan ........amen