Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17043) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Konin. Kary za niedotrzymanie terminu zakończenia Kleczewskiej

Dodano: 12.04.2021 11:29
Źródło: LM.pl

Miasto zacznie naliczać kary umowne za odwlekające się w czasie zakończenie przebudowy ul. Kleczewskiej w Koninie. Wykonawca znowu złożył wniosek o wydłużenie terminu oddania inwestycji.

Nie ma wątpliwości, że to jedno z największych drogowych zadań w mieście. Jego koszt to ponad 57 mln zł, z czego blisko 28 mln zł to dofinansowanie w ramach WRPO. Wybrana w przetargu firma z Włocławka weszła na plac budowy 20 lutego 2019 roku. Inwestycja miała zakończyć się w październiku 2020 roku. Okazało się, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Najpierw przesunięto go na grudzień, potem na połowę stycznia 2021 roku, a później na kwiecień.

- Po dogłębnej analizie podjęliśmy decyzję, że wydłużymy aneks do 10 kwietnia – mówił w styczniu Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.  - To już absolutnie ostateczny termin – dodał.

Czas zakończenia inwestycji minął w sobotę, a prace jak się okazuje nadal trwają. Jak się okazuje, wykonawca złożył teraz wniosek o wydłużenie terminu do 15 maja, powołując się na absencję pracowników z powodu COVID-19, trudne warunki pogodowe i konieczność wykonania prac dodatkowych.

- Miasto nie wyraziło tym razem zgody na aneksowanie umowy i wydłużenie terminu prac. Umowa zawarta z wykonawcą przewiduje kary umowne za opóźnienie. Miasto zamierza skorzystać z przysługujących mu praw – informuje Aneta Wanjas, rzecznik prezydenta Konina.

Inwestycja jest wykonana w 96 procentach.

fot. konin.pl

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

rozumiem że raz można przesunąć termin, w czasach pandemii drugi raz i dobrze. Ale inne inwestycje udało się ukończyć nawet przed czasem (wiadukt na V osiedle). Wydaje mi się że decyzja o naliczaniu kar jest słuszna. Miasto i tak wykazało się dużą elastycznością.
Dodano: 12.04.2021 12:16    Przez: Ropuch
avatar i prawidłowo - rano 8 godz. ....nic się tam nie dzieje....
Dodano: 12.04.2021 12:04    Przez: zx
avatar przestali robić już w sobotę
Dodano: 12.04.2021 12:11    Przez: Tony Soprano
Panie Prezydencie, jak Ty mi teraz zaimponowałeś!!! Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta dowiedzą się o dalszym ciągu sprawy oraz wysokości ściągniętych kar.
Dodano: 12.04.2021 14:21    Przez: Andrzej Kowalski
Wiadukt na V osiedle nie jest czynny w całym zakresie, a zatem nie jest ukończony ! Tak przy okazji, ciekaw jestem kiedy pierwszy remont, ile wytrzyma :) Problem w tym, że w przetargach podstawowym, a w zasadzie jedynym, kryterium jest cena. Wybiera się firmę, która zaoferowała najniższą cenę. Z tym się wiąże to, że robi się wtedy z kiepskich materiałów, za pracę oferuje się kiepskie wynagrodzenia, brak jest gwarancji. Czym się to kończy, widać właśnie na Kleczewskiej. Jak to mówią mądrzy ludzie - Tanie mięso, to psy jedzą.
Dodano: 12.04.2021 13:18    Przez: Tomaszek55

KOMENTARZE

avatar i prawidłowo - rano 8 godz. ....nic się tam nie dzieje....
Dodano: 12.04.2021 12:04    Przez: zx
avatar przestali robić już w sobotę
Dodano: 12.04.2021 12:11    Przez: Tony Soprano
rozumiem że raz można przesunąć termin, w czasach pandemii drugi raz i dobrze. Ale inne inwestycje udało się ukończyć nawet przed czasem (wiadukt na V osiedle). Wydaje mi się że decyzja o naliczaniu kar jest słuszna. Miasto i tak wykazało się dużą elastycznością.
Dodano: 12.04.2021 12:16    Przez: Ropuch
Wiadukt na V osiedle nie jest czynny w całym zakresie, a zatem nie jest ukończony ! Tak przy okazji, ciekaw jestem kiedy pierwszy remont, ile wytrzyma :) Problem w tym, że w przetargach podstawowym, a w zasadzie jedynym, kryterium jest cena. Wybiera się firmę, która zaoferowała najniższą cenę. Z tym się wiąże to, że robi się wtedy z kiepskich materiałów, za pracę oferuje się kiepskie wynagrodzenia, brak jest gwarancji. Czym się to kończy, widać właśnie na Kleczewskiej. Jak to mówią mądrzy ludzie - Tanie mięso, to psy jedzą.
Dodano: 12.04.2021 13:18    Przez: Tomaszek55
Tomaszku55, miałem na myśli że przed terminem możemy korzystać i przejechać na drugą stronę torów, a więc można realizować taką inwestycje.
Dodano: 12.04.2021 18:18    Przez: Ropuch
Tak, trzeba docenić możliwość przejazdu, choć władze miasta nie miały wyjścia. Okólna zamknięta, brak przejazdu wiaduktem, to zakorkowana 11 Listopada. Generalnie chodzi o tę bylejakość w działaniach, nie ma odpowiedzialnych, fatalne planowanie.
Dodano: 13.04.2021 07:59    Przez: Tomaszek55
Ale za to mamy nowy most zwany przeprawą wyjątkowo solidnie wykonany ?
Dodano: 12.04.2021 13:21    Przez: Most UE
Czy w Koninie za rządów SLD i teraz PO jest coś dobrze wykonane ?
Dodano: 12.04.2021 13:22    Przez: No może Synagoga będzie ?
avatar czy w Koninie pis zrobił cokolwiek ? - czy dobrze ? , to nawet szkoda pytać....
Dodano: 12.04.2021 14:22    Przez: zx
A kiedy w Koninie Prawo i Sprawiedliwość rządziło, może za Nawrockiego, a może za Pałasza, a może za Nowickiego ? W Koninie zawsze rządziła lewica, a dzisiaj PO to prawica ?
Dodano: 12.04.2021 16:55    Przez: Jan z Janowa
dopatrujecie się podobieństwa pomiędzy lokalną władzą a tymi w sejmie. To 2 różne sprawy. Przynależność do partii w przypadku Konina niewiele zmienia. Możliwości są ograniczone ale popatrzcie na ilość środków jakie udało się pozyskać z UE na inwestycje. To już coś, małymi krokami ale do przodu. Nie zapominajcie jakie mamy czasy.
Dodano: 12.04.2021 18:20    Przez: Ropuch
Najważniejsze są w Koninie ruiny po-żydowskie z Synagogą na czele.
Dodano: 12.04.2021 13:24    Przez: Mosze
Panie Prezydencie, jak Ty mi teraz zaimponowałeś!!! Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta dowiedzą się o dalszym ciągu sprawy oraz wysokości ściągniętych kar.
Dodano: 12.04.2021 14:21    Przez: Andrzej Kowalski
Trudne warunki pogodowe??? To jakis żart...
Dodano: 12.04.2021 15:53    Przez: Justyna
Przecież ta mała firemka nigdy jeszcze nie realizowała tak wielkiej inwestycji, i to ją przerosło. Na drugi raz to bierzcie do realizacji trochę poważniejsze firmy jak : BUDIMEX, SKANSKA, STRABAK, ERBUT, Grupa PORR, Grupa Unibep, Grupa Polimex, Grupa Torpol itp.
Dodano: 12.04.2021 22:04    Przez: Matilan