Dzisiaj jest poniedziałek 17 maja 2021, imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17024) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 9oC
Pojutrzepogoda
15 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Koło. Młodzi mężczyźni odpowiedzą za kradzieże z włamaniem

Dodano: 12.04.2021 15:38
Źródło: LM.pl

W ręce kolskich policjantów wpadło dwóch młodych mężczyzn, który podejrzani są o kradzieże z włamaniem.

Do kilku włamań do samochodów w Kole doszło na przełomie marca i kwietnia. Złodzieje wyjmowali z aut akumulatory i wycinali katalizatory, a samochody porzucali w pobliskich miejscowościach. W przypadkach pojazdów, których nie udało się ukraść, wyciągali z nich narzędzia i radia. Jak informują kolscy policjanci, w tym samym czasie doszło do włamań do budynków, z których skradziono akumulatory i narzędzia samochodowe.

- Jednoznacznie można było wnioskować, że złodzieje kradli samochody dla konkretnych części. Policjanci dokładnie zbadali wszystkie sprawy. Przeanalizowali każdy szczegół, który mógłby przybliżyć do ustalenia i zatrzymania sprawców. Po wielu godzinach i dniach żmudnej pracy, funkcjonariusze w końcu natrafili na informacje, które pozwoliły na dotarcie do sprawców – podkreśla rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Mundurowi zatrzymali 21-latka i jego 16-letniego kompana. Starszy z mężczyzn usłyszał dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat więzienia. Wobec niego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju, dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z nieletnim, z którym miał wspólnie dokonywać kradzieży. 16-latek natomiast odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie kradnij - przykazanie Boże, kradzież jest grzechem za który odpowiemy przed Bogiem.
Dodano: 12.04.2021 16:08    Przez: Dekalog
Gdyby ci dwaj młodzi ludzie byli chrześcijanami, nawet do głowy by im nie przyszło aby cokolwiek ukraść, bo wiedzieliby, że tego czynić nie wolno, gdyż Bóg zabrania.
Dodano: 12.04.2021 16:10    Przez: Dekalog

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.