Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17046) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Konin.Organizacja punktów szczepień masowych na terenie miasta

Dodano: 14.04.2021 14:20

Prezydent Piotr Korytkowski potwierdza, że w Koninie zostaną utworzone trzy punkty szczepień masowych.

Prezydent Konina zgłosił wojewodzie wielkopolskiemu następujące lokalizacje: dwa punkty w budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej w starej części miasta i przy ul. Wyszyńskiego (nowa część Konina) oraz "zieloną halę" MOSiR przy ul. Popiełuszki (Morzysław). - Wszystkie miejsca są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dziennie wszystkie punkty są w stanie obsłużyć  2.000 osób, natomiast jeśli będzie taka konieczność i pozwolą na to dostawy szczepionek docelowo możemy obsłużyć nawet do 4.000 osób. Dziś zgłosimy wojewodzie na piśmie pełną gotowość do działania w wyznaczonym terminie – mówi prezydent Piotr Korytkowski.

Organizacją miejsc zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Jak informuje jego kierownik Paweł Figurski: "w tej chwili kompletowane jest niezbędne wyposażenie punktów. Musieliśmy kupić m.in.: chłodziarki do przetrzymywania i transportu szczepionek, parawany,  meble i sprzęt sanitarny, środki ochrony osobistej, a także wygospodarować i przewieźć stoły, krzesła, komputery".

W hali w Morzysławiu pacjentów mają przyjmować cztery zespoły szczepiące, w każdym z dwóch punktów w  szpitalu po dwa lub w razie konieczności nawet więcej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas masowe szczepienia powinny się rozpocząć w drugiej połowie kwietnia. - Z trzech punktów szczepień będą mogli korzystać mieszkańcy w wieku 18-60 lat, którzy do tej pory nie zostali zaszczepieni - dodaje Figurski.

Władze Konina jeszcze podkreślają, że to nie miasto odpowiada za prowadzoną rejestrację osób zgłaszających się na szczepienia i nie ponosi odpowiedzialności za terminowe dostawy szczepionek! 

Poniżej harmonogram prac punktów szczepień:
1. Punkt w WSZ przy ul. Szpitalnej – czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00–19:00,
2. Punkt w WSZ przy ul. Wyszyńskiego – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–19:00,
3. Hala MOSiR przy ul. Popiełuszki – czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00–21:00.

Źródło: Miasto Konin

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szczepienia Konin,   punkty szczepień masowych,   koronawirus,   hala MOSiR,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A może byście rozdawali za darmo witaminę D, aby wzmocnić ogólnie organizm... Oczywiście za darmo to pojęcie względne z naszych podatków tak samo jak ową szprycę...
Dodano: 14.04.2021 22:31    Przez: Konrad
Doktor Bodnar. Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać.
Dodano: 14.04.2021 16:27    Przez: Robert
Jakie zarazy czekaj.... Cechą naturalnej pandemii jest to, że ludzie najpierw obserwują pewne zjawiska a potem zaczyna się mówić o nich w mediach. Tutaj było odwrotnie. Żyliśmy normalnie i gdyby nie powiedzieli w środkach masowego przekazu, że jest jakaś pandemia to nikt by nawet tego nie zauważył. Przechodzili byśmy jak dotychczas normalne sezonowe okresy przeziębień i uważali byśmy to za normalne. To co nam się dzisiaj serwuje to lekarstwo gorsze od choroby. Operacja cow-id 19 Gaslightnining - zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.
Dodano: 15.04.2021 10:09    Przez: And
Fauci: eksperymentalna szczepionka dla nastolatków na jesieni, dla młodszych dzieci w 2022 r.
Dodano: 14.04.2021 16:25    Przez: Robert
Jak raz się zaszczepisz będziesz musiał się szczepić co roku, jak na sezonową grypę, gdyż korona wirus się mutuje.
Dodano: 14.04.2021 16:53    Przez: Tylko ostrzegam

KOMENTARZE

Nie chcę wiedzieć gdzie w Koninie szczepią bo ja się nie szczepię, chcę umrzeć kiedyś w naturalny sposób a nie po szczepionce.
Dodano: 14.04.2021 16:08    Przez: Proste ?
Grzegorz LATO w Polsacie - ZACHOROWAŁEM PO SZCZEPIONCE!!! - Pokaż materiał Rodzicom, Dziadkom!!!
Dodano: 14.04.2021 16:16    Przez: Robert
Zakrzepy po szczepionkach AstraZeneca i po Johnson
Dodano: 14.04.2021 16:51    Przez: Tylko ostrzegam
Cios w AstraZenekę. To pierwszy tak drastyczny krok w Europie.
Dodano: 15.04.2021 09:04    Przez: Robert
Jak raz się zaszczepisz będziesz musiał się szczepić co roku, jak na sezonową grypę, gdyż korona wirus się mutuje.
Dodano: 14.04.2021 16:53    Przez: Tylko ostrzegam
Przecież na grypę nie trzeba się szczepić co roku... jest tyle szczepów tej choroby że to loteria czy trafisz w ten który akurat zaatakuje. Żadna szczepionka nie daje gwarancji. Tu chodzi o zredukowanie zagrożenia do minimum. Tak samo jest z Covid. Pytanie dlaczego pozbawiasz ludzi możliwości wyboru i straszysz ich corocznym szczepieniem?
Dodano: 15.04.2021 09:30    Przez: Ropuch
Ja jak i wielu moich znajomych się nie zaszczepi więc spokojnie nie jesteście sami ludzie myślący... :)
Dodano: 14.04.2021 19:26    Przez: Kacper
A może byście rozdawali za darmo witaminę D, aby wzmocnić ogólnie organizm... Oczywiście za darmo to pojęcie względne z naszych podatków tak samo jak ową szprycę...
Dodano: 14.04.2021 22:31    Przez: Konrad
Ale mam uwab czytając te komentarze, przez ostatnie kilkadziesiąt lat szczepionki chronią ludzi, niektóre choroby udało się dzięki temu wyeliminować. Ale oczywiście teorie spiskowe przeczytane w Internecie są dla niektórych bardziej wiarygodnie niż opinia wykształconego naukowca. Nie chcecie nie szczepcie się, przecież to nie jest obowiązkowe. Dla mnie to lepiej, będę mógł szybciej skorzystać. A skoro Bóg taki dobry to po co zsyła te zarazy? Płytkie umysły szukają w religii wyjaśnienia tego czego nie rozumieją.
Dodano: 15.04.2021 09:26    Przez: Ropuch
Jakie zarazy czekaj.... Cechą naturalnej pandemii jest to, że ludzie najpierw obserwują pewne zjawiska a potem zaczyna się mówić o nich w mediach. Tutaj było odwrotnie. Żyliśmy normalnie i gdyby nie powiedzieli w środkach masowego przekazu, że jest jakaś pandemia to nikt by nawet tego nie zauważył. Przechodzili byśmy jak dotychczas normalne sezonowe okresy przeziębień i uważali byśmy to za normalne. To co nam się dzisiaj serwuje to lekarstwo gorsze od choroby. Operacja cow-id 19 Gaslightnining - zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.
Dodano: 15.04.2021 10:09    Przez: And
Chronią szczepionki, które były tworzone długi czas i zazwyczaj dotyczą chorób, które w nieznacznym stopniu mutują. Tu się nam podaje nieznaną berbeluchę, która jest prawie wcale nie przebadana. Za to wcale się nie leczy, nawet nie próbuje. Co do tych "naukowców".. Masz na myśli chodzących na pasku koncernów i rządu "niezależnych" ekspertów typu Horban, Pyrć, Sutkowski, itp. ? Warto posłuchać - https://vod.tvp.pl/website/warto-ro
Dodano: 15.04.2021 11:35    Przez: Tomaszek55
Tomaszek jak to TVP to naprawdę szkoda czasu na tę propagandę. Piotrowicz w TK, Czarnecki kradnie z UE, Morawiecki obiecuje i obiecuje a Polska tonie w długach, policja na ulicach pacyfikuje ludzi, czy o takich sprawach usłyszysz w TVPiS? Obawiam sie że tam tylko propaganda sukcesu...
Dodano: 16.04.2021 15:16    Przez: Ropuch
Dlaczego zostaliśmy zmuszeni do noszenia maseczek na powietrzu, gdzie hula wiatr i gdzie zakażenie jest zerowe ? Maseczka na twarzy pogarsza nasze zdrowie a szczepionki mogą nas zabić, zakrzepy i udary poszczepienne nie są pojedyńczymi przypadkami, o tym w mediach nie wolno mówić.
Dodano: 15.04.2021 10:38    Przez: Mój wybór