Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17046) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Materace w Mysłowicach - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Materiał promocyjny

Dodano: 14.04.2021 14:35

Mysłowice i Konin już teraz mogą liczyć na fachowość i pełen profesjonalizm obsługi od Hilding - szwedzkiego giganta, który oferuje materace światowej klasy, odpowiednie dla mieszkań i luksusowych rezydencji. Powiemy kilka słów o tym jaki materac będzie najlepszy ze względu na Państwa potrzeby.

Twardość materaca - odpowiedni dobór

Ogólnie twardość materaca jest jednym z głównych elementów branych pod uwagę przez osoby pragnące spać dobrze. I nie ma tu jednej odpowiedzi. Niektórzy z nas wolą podłoże twardsze, inni wybiorą miękkie materace. Pomiędzy tymi ekstremami znajduje się jednak wiele stopni pośrednich, ponieważ materace (przynajmniej te produkowane przez tak cenionych producentów jak Hilding) posiadają różne klasy twardości.

Z jednej strony to nasze preferencje decydują o wyborze twardości materaca. Z drugiej, istnieją specjalne zapotrzebowania na właściwą twardość. Co liczy się w tej sprawie?

Zacznijmy od wagi ciała, którą materac ma przyjąć. Im ciężsi jesteśmy, tym bardziej powinniśmy zwracać się w kierunku materacy twardszych, które stabilnie utrzymają nacisk na powierzchni. Np. materace dla dzieci zwykle są bardzo miękkie, co wynika z elementarnego faktu: dzieci są "lekkie", a więc nawet bardzo miękkie podłoże snu będzie dla nich odpowiednie. Jednakże jeśli nasza waga przekracza około 80 kilogramów, wtedy bardzo miękki materac należy raczej odradzić.

Drugą sprawą jest to, czy śpimy sami (materac dla jednej osoby), czy też w naszym łóżku gości jeszcze jedna osoba - pary o dość zróżnicowanej masie wagowej na jednym materacu to szczególny przypadek. Ale bez obaw. Hilding oferuje rozwiązania, która sprawiają, że nawet bardzo "ciężki" mężczyzna i bardzo "lekka" kobieta nie będą sobie przeszkadzać w czasie snu na tym samym materacu. Praktycznie działanie dobrych pianek oraz mikrosprężyn wynalezionych w zakładach badawczych Hilding nie powinno wykluczać żadnej osoby. To sprawdzony patent, kiedy materac może przyjąć dwie osoby, a ich naturalna zmiana pozycji podczas snu nie wpływa na obszar materaca zajmowany przez drugą osobę.

Ogólna zasada jest taka: najpierw nasze preferencje względem twardości, potem uwzględnienie masy ciała.

Rodzaj materaca - jak wybrać?

Tu mamy wielkie pole manewru. Rodzaje materacy występują w wielkim zróżnicowaniu i tu także nie ma jednej, absolutnie prawdziwej odpowiedzi, na którą zgodzi się każdy. Nadal liczna jest grupa osób, które wybiorą bardziej tradycyjne konstrukcje oparte o wkład sprężynowy, tym bardziej, że dziś - dzięki pracom badawczym Hilding - możemy korzystać już z mikrosprężyn kieszeniowych typu Multipocket lub Pocket Plus. Ale inni za nic na świecie nie będą chcieli rezygnować z rozwiązań piankowych, tym bardziej, że nowoczesne technologie chemii użytkowej wytwarzają coraz to nowe rodzaje, coraz doskonalszych pianek. Być może rozwiązaniem kompromisowym jest materac hybrydowy, który łączy wartswę sprężynową z piankami visco lub lateksem.

Jest tylko jeden sposób, aby wybrać zgodnie ze swoją wolą. Materace na Materacemyslowice.pl nie tylko możemy obejrzeć i zapoznać się z nimi w sieci, możemy bowiem w Mysłowicach udać się do salonu. To zalecamy: przetestowanie materaca w warunkach naturalnych. Podobnie materace na Materacekonin.eu to nie lada gratka dla mieszkańców Konina, gdyż nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nabywanym produktem.

Hilding wytwarza materace od prawie wieku, w 19 krajach, otrzymał wiele wyróżnień i nagród za najlepsze produkty w branży. Jest jedną z tych firm, które możemy darzyć zaufaniem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sen,   meble,   materac,   sypialnia,   komfortDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.