Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17099) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Faktoring online dla firm – kiedy warto z niego skorzystać?

Materiał promocyjny

Dodano: 15.04.2021 11:06

Faktoring online to jedna z form finansowania, która cieszy się największym uznaniem przedsiębiorców. To idealna alternatywa dla kredytu bankowego, który wymaga wielu formalności i wiąże się z długotrwałym zobowiązaniem finansowym. Jeśli poszukujesz sposobu na finansowanie swojego przedsiębiorstwa, koniecznie dowiedz się, na czym polega faktoring online i kiedy warto się na niego zdecydować.

Na czym polega faktoring online?

Faktoring to zdecydowanie najprostsza forma finansowania przedsiębiorstwa. Mechanizm działania jest tutaj nieskomplikowany. Otóż kiedy przedsiębiorca wystawia fakturę, nie musi czekać na to, aż kontrahent ją opłaci. Ma bardzo dobrą alternatywę – może skorzystać z faktoringu online. Kiedy zdecyduje się na takie rozwiązanie, to firma faktoringowa odkupi wierzytelność, dzięki czemu przedsiębiorca otrzyma swoje pieniądze od razu – często nawet tego samego dnia. Następnie, w terminie płatności, określonym na fakturze, firma faktoringowa będzie mogła odzyskać pieniądze od kontrahenta, który tę fakturę otrzymał. Prawda, że to proste?

Oczywiście rodzajów faktoringu jest kilka, jednak w tym opisanym – czyli faktoringu pełnym – całe ryzyko spoczywa po stronie firmy faktoringowej, która w przypadku niewypłacalności kontrahenta zajmuje się odzyskaniem należności. A przedsiębiorca, który fakturę wystawił, od dawna ma na swoim koncie pieniądze za sprzedaż towaru czy wykonanie usługi. Nic dziwnego, że faktoring online jest tak popularny – to rozwiązanie idealne dla przedsiębiorców.

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Większość przedsiębiorców doskonale wie, kiedy kondycja finansowa firmy zaczyna się pogarszać. Zanim problemy zaczną być coraz większe, warto zastanowić się nad skorzystaniem z finansowania. Tym bardziej, że może ono skutecznie ochronić firmę na przykład przed powstawaniem zatorów płatniczych, które mogą być bardzo niebezpieczne. W jakich sytuacjach warto skorzystać z faktoringu online?

Chcesz poprawić płynność finansową swojej firmy

Faktoring online to idealny sposób na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa. Kiedy w firmie coraz częściej brakuje pieniędzy na pokrycie bieżących zobowiązań i trzeba podejmować decyzję, komu i za co zapłacić, to sytuacja zaczyna robić się poważna. Warto regularnie sprawdzać płynność finansową firmy, wykorzystując specjalne wskaźniki. A kiedy zaczyna ona być zagrożona, można rozważyć skorzystanie z faktoringu, aby trudności finansowe się nie nawarstwiały.

Zależy Ci na wyróżnieniu się na tle konkurencji

Obecnie wiele dużych firm, szukających wykonawcy – szczególnie w branży budowlanej czy transportowej – zwraca uwagą na to, czy dana firma wystawia faktury z długim terminem płatności. Niejednokrotnie jest to jeden z kluczowych czynników, mających wpływ na wybór wykonawcy. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, to koniecznie zaoferuj klientom faktury z odroczonym terminem płatności. Nic nie ryzykujesz, ponieważ możesz skorzystać z faktoringu online, dzięki czemu nie będziesz czekał na pieniądze.

Cenisz sobie proste, przejrzyste rozwiązania

Jedną z rzeczy, za które przedsiębiorcy tak bardzo cenią sobie faktoring online jest to, że jest to bardzo nieskomplikowana forma finansowania. Jeśli kiedykolwiek brałeś kredyt firmowy w banku, prawdopodobnie wiesz, jak wiele czasu musiałeś poświęcić na formalności czy gromadzenie dokumentów. W przypadku faktoringu jest zupełnie inaczej – formalności nie ma zbyt wielu, a cały proces nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Jeśli cenisz sobie proste rozwiązania i unikasz nadmiernych formalności, to faktoring online z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Faktoring online – wybierz najlepszą formę finansowania dla swojej firmy

Utrata płynności finansowej może być bardzo niebezpieczna dla przedsiębiorstwa, dlatego warto dobrze pilnować finansów firmy i reagować w porę, kiedy coś złego zaczyna się dziać. Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania finansowania dla swojego przedsiębiorstwa, to faktoring online może być dobrym wyborem. Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Fandla, która oferuje faktoring na bardzo dobrych warunkach. A przy okazji możesz liczyć na obsługę na najwyższym poziomie – bo specjaliści z Fandli doskonale wiedzą, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biznes,   faktoring



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Faktoring może być rozwiązaniem tymczasowym, ale działa świetnie również długoterminowo. Zanim przedsiębiorca podejmie decyzję o wyborze konkretnego typy finansowania, warto zapoznać się z możliwościami. Każdy typ faktoringu ma swoje zalety np. faktoring z regresem (niepełny) obejmuje zarządzanie należnościami wraz z monitoringiem i egzekwowaniem płatności. W przypadku faktoringu bez regresu (pełnego) dużą wartością jest to, że faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Faktoring masowy – działa na zautomatyzowanym systemie, który zapewnia szybkie przesyłanie faktur z systemu księgowego, co pozwala uniknąć ogromnego nakładu pracy. Mikrofaktoring, skierowany do małych firm pozwala na uzyskanie wyższego limitu finansowania niż wynika to z ratingów finansowych. A faktoring dla transportu daje możliwość terminowego regulowania należności w ZUS i US, rat leasingowych, wynagrodzeń kierowców i innych bieżących zobowiązań.
Dodano: 04.05.2021 11:58    Przez: Bibby Financial Services

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.