Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17169) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Wojewoda wyznaczył już pilotażowy punkt szczepień masowych

Dodano: 15.04.2021 11:28

W Krotoszynie, decyzją wojewody wielkopolskiego oraz dyrektora wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, zostanie uruchomiony pilotażowy punkt szczepień masowych.

W hali widowiskowo - sportowej przy ul. Olimpijskiej 10 prowadzone będą szczepienia masowe w ramach Narodowego Programu Szczepień. Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie będzie mógł zaszczepić dziennie 520 osób. Jego obsługą zajmą się zespoły szczepienne ze szpitala powiatowego w Krotoszynie. Rekomendowaną lokalizację punktu przedstawił wojewodzie starosta krotoszyński przy współpracy z burmistrzem Krotoszyna.

Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce. Pilotażowy punkt, który w przyszłym tygodniu rozpocznie swoją działalność, będzie uzupełnieniem istniejących już populacyjnych punktów szczepień. W Wielkopolsce jest ich 518.

- Dziękuję samorządowi Krotoszyna oraz wszystkim samorządowcom z Wielkopolski za współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią. Jeżeli tylko dostawy szczepionek do Polski odbędą się zgodnie z planem, będziemy gotowi zaszczepić każdego chętnego Wielkopolanina - mówi wojewoda Michał Zieliński.

Punkty Szczepień Powszechnych w Wielkopolsce zostaną uruchomione na podstawie analizy przeprowadzonej przez NFZ i będą odpowiadać rzeczywistym potrzebom – z uwzględnieniem m.in. potencjału szczepiennego istniejących już populacyjnych pun

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   punkt szczepień,   koronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dać się zaszczepić czymś co nie jest do końca przetestowane? Aaa ma być to na mnie przetestowane... Dziękuję, pocałujcie mnie, wiecie gdzie... :)
Dodano: 15.04.2021 13:17    Przez: Marek
Są zastraszeni ludzie, którzy najchętniej zaszczepili by się od razu wszystkimi szczepionkami na raz, tacy zapewne w maseczkach śpią i o szczepionkach co noc śnią.
Dodano: 15.04.2021 16:56    Przez: Oj naiwni, naiwni.
Myślę, że ochotnicy do eksperymentów szczepionkowych, kiedyś będą tego żałować, bo skutki uboczne mogą się objawić dopiero za jakiś czas, ale to już ich problem.
Dodano: 15.04.2021 16:59    Przez: Nie mój
Dlaczego rząd PiS-u zmusił nas do noszenia maseczek na powietrzu, kiedy one nic nie dają a wręcz nam szkodzą ?
Dodano: 15.04.2021 19:29    Przez: PiS-owiec
Troszkę może i materiał naciągany, ale jest wiele w nim prawdy wpiszcie sobie w yotube-SPOWIEDŹ RATOWNIKA...
Dodano: 16.04.2021 00:30    Przez: Szymon

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.