Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17284) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Konińscy strażacy angażują się w pomoc w walce z pandemią

Dodano: 16.04.2021 14:43

Strażacy z powiatu konińskiego nie tylko gaszą pożary, czy pomagają przy wypadkach drogowych, ale angażują się również w pomoc w walce z pandemią.

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, druhowie ochotnicy pomagają dotrzeć do punktów szczepień starszym osobom, które z różnych przyczyn nie mogą tam dojechać samodzielnie. Od początku akcji przetransportowano 34 osoby z terenu powiatu konińskiego. To nie jedyna pomoc w jaką zaangażowali się konińscy strażacy. W marcu druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dostarczyli blisko 63 tysiące ulotek, które zawierały informacje o profilaktyce oraz szczepieniach przeciw COVID-19.

Na początku kwietnia strażacy w ramach pomocy w walce z epidemią dostarczyli do parafii w powiecie koniński maski ochronne oraz środki do dezynfekcji, które zostały przekazane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Ponadto konińscy strażacy codziennie dokonują sprawdzenia technicznego namiotów pneumatycznych zlokalizowanych przy budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, poprzez uzupełnianie powietrza oraz właściwe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.

źródło: KM PSP Konin, fot. OSP Kazimierz Biskupi

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Korona wirus jest najważniejszy, no i te szczepionki, cały naród w walce z tą zarazą ? Inne choroby się nie liczą, na inne choroby mogą sobie ludzie spokojnie umierać, tylko nie na Covid-19, tak ?
Dodano: 16.04.2021 16:43    Przez: J
SPOWIEDŹ RATOWNIKA- Wpiszcie sobie na Yotube, wywiad może trochę naciągany lecz wiele jest w nim prawdy oj wiele...
Dodano: 16.04.2021 16:59    Przez: Karol
Noś maseczkę i się zaszczep a będziesz żył długo i szczęśliwie ? Dlaczego rząd PiS-u tak na siłę chce nas szczepić, czy im zależy tak naprawdę na naszym zdrowiu, czy też chcą zmniejszyć populację Polaków do 15-tu milionów, bo takie są podobno zamiary możnych tego świata ? Pozdrowienia od Billa Gatesa.
Dodano: 16.04.2021 18:20    Przez: Microsoft
Z mojej rodziny też nikt się nie chce szczepić, ale czy PiS nas do tego nie zmusi ? Jestem pełen obaw, PiS jest pod władaniem szatana.
Dodano: 16.04.2021 20:05    Przez: Precz z szatanem

KOMENTARZE

Straż Pożarna powinna być od gaszenia pożarów jak sama nazwa tej formacji wskazuje, a oni jak uczniowie na praktykach, przynieś, wynieś, pozamiataj jak masz czas to... wzywają do zakleszczonego w studzience kota czy psa, albo do bociana czy innego łabędzia, to już nie jest Straż Pożarna.
Dodano: 16.04.2021 16:38    Przez: Brygadier
Korona wirus jest najważniejszy, no i te szczepionki, cały naród w walce z tą zarazą ? Inne choroby się nie liczą, na inne choroby mogą sobie ludzie spokojnie umierać, tylko nie na Covid-19, tak ?
Dodano: 16.04.2021 16:43    Przez: J
SPOWIEDŹ RATOWNIKA- Wpiszcie sobie na Yotube, wywiad może trochę naciągany lecz wiele jest w nim prawdy oj wiele...
Dodano: 16.04.2021 16:59    Przez: Karol
Noś maseczkę i się zaszczep a będziesz żył długo i szczęśliwie ? Dlaczego rząd PiS-u tak na siłę chce nas szczepić, czy im zależy tak naprawdę na naszym zdrowiu, czy też chcą zmniejszyć populację Polaków do 15-tu milionów, bo takie są podobno zamiary możnych tego świata ? Pozdrowienia od Billa Gatesa.
Dodano: 16.04.2021 18:20    Przez: Microsoft
Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i kilka osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 16.04.2021 18:58    Przez: Karol
Z mojej rodziny też nikt się nie chce szczepić, ale czy PiS nas do tego nie zmusi ? Jestem pełen obaw, PiS jest pod władaniem szatana.
Dodano: 16.04.2021 20:05    Przez: Precz z szatanem
Masz aż tak dużą potrzebę podzielenia się światem tym, że się nie szczepisz? Nikt nie pytał. To twoja indywidualna decyzja. Mówisz o trzymaniu się razem, a po chwili 'oczywiste jest to...'. Ta wypowiedź była ukrytym atakiem, a zwłaszcza słowo 'oczywiste', jakby wszyscy inni (ci szczepiący się) nie mieli racji. Typowa polityczna gadka w stylu 'musimy żyć w zgodzie, ale tamci są tacy i tacy...'. Zdrowia życzę.
Dodano: 18.04.2021 11:42    Przez: XYZ