Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17286) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Powiat słupecki wnioskuje o środki na modernizację trzech przejść

Dodano: 19.04.2021 12:16

Władze powiatu słupeckiego chcą pozyskać środki na modernizację trzech przejść zlokalizowanych w Kotuni, Strzałkowie i Zagórowie.

Kilkanaście dni temu złożone zostały wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który wspiera przedsięwzięcia poprawiające bezpieczeństwo ruchu pieszych.

Jedno z przejść przeznaczonych do modernizacji znajduje się w Kotuni w ciągu drogi powiatowej 3080P. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie wykonana zostanie m.in. sygnalizacja świetlna wraz z radarowym pomiarem prędkości oraz oświetleniem, oznakowanie poziome, pasy akustyczno - wibracyjne na dojazdach do przejścia wprowadzające uspokojenie ruchu, oznakowanie “media-line” dla osób z niepełnosprawnościami na dojściach do przejścia, oznakowanie pionowe, ograniczenia dla nadjeżdżających pojazdów, barierki wzdłuż chodnika po stronie szkoły i kaplicy, chodnik dla pieszych wraz z utwardzonymi dojściami do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego i kaplicy.

W Strzałkowie w ciągu ulicy Ostrowskiej (droga powiatowa nr 3071P) przewidziano do modernizacji jedno przejście dla pieszych bezpośrednio przy szkole podstawowej. Zaprojektowana zostanie tam sygnalizacja świetlna z radarowym pomiarem prędkości, doświetleniem przejścia dla pieszych, oznakowaniem dla osób z niepełnosprawnościami “media-line” oraz oznakowaniem pionowym i poziomym. Dodatkowo, ujednolicone zostanie obowiązujące w ciągu ulicy Ostrowskiej ograniczenie prędkości do 40 km/h. Jedno z przejść w ciągu tej ulicy projektowane będzie jako nowe, ze względu na brak połączenia chodników przejściem dla pieszych po stronie północnej. Na dojazdach do przejść wprowadzone zostaną dodatkowo pasy wibracyjno – akustyczne, a na odcinku dojścia chodnikiem od przejścia nr 2 do nr 1 zostaną ustawione barierki zabezpieczające pieszych. Jest to, bowiem, główny szlak poruszania się ok. 350 dzieci z klas 4-8 w kierunku boiska oraz mieszkańców w kierunku dalszych zabudowań ulicy Powidzkiej. Każde z przejść będzie doświetlone.

W Zagórowie modernizacja dotyczyć będzie przejść w obrębie skrzyżowania drogi powiatowej nr 3092P przy ul. Kaliskiej. Ciąg komunikacyjny prowadzi tam pomiędzy szkołą podstawową i boiskami a budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury, salą OSP, księgarnią i obiektami handlowymi znajdującymi się w obrębie Placu Szkolnego. W obecnym stanie przejścia są niedoświetlone a w przypadku dużej kumulacji zaparkowanych pojazdów, na przydrożnych parkingach występuje ograniczenie widoczności wskazanych przejść. Ponadto, dość długi odcinek prostej drogi powiatowej na wjeździe do Zagórowa, powoduje częste niedostosowanie prędkości do wprowadzonych ograniczeń. Na odcinku tym, z przejść dla pieszych korzystają przede wszystkim dzieci przemieszczające się ze szkoły w kierunku boisk oraz placówki MDK. Również poza godzinami lekcyjnymi na boiskach odbywają się częste treningi młodzieży, a w ośrodku kultury – spotkania, prelekcje i imprezy zbiorowe.

Źródło: Powiat Słupecki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat słupecki,   przejścia dla pieszych,   RFRD,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych, na ludziach Państwo nie powinno żałować pieniędzy, a jak jest w Koninie, czy wszystkie przejścia przez jezdnię są bezpieczne i czy jest wystarczająca ilość chodników i ścieżek rowerowych ?
Dodano: 19.04.2021 16:24    Przez: Mieszkaniec

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.