Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17160) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Słupca. Kolejne „prerespiratory” trafiły do szpitala jednoimiennego

Dodano: 20.04.2021 12:23

Kolejne trzy „prerespiratory” trafiły do szpitala jednoimiennego w Słupcy i są już wykorzystywane przy leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem, będących w ciężkich stanach klinicznych.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński pozytywnie odpowiedział na prośbę SP ZOZ w Słupcy i wsparł leczenie chorych na COVID-19 w tutejszym szpitalu poprzez przekazanie urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenowej. Tlenoterapia wysokoprzepływowa dostarcza pacjentom więcej tlenu niż w przypadku systemów wykorzystujących maskę tlenową, a dodatkowo jest dla nich wygodniejsza. Ponadto pacjenci szybciej wracają do zdrowia i unikają inwazyjnej terapii oddechowej.

Urządzenia przekazane SP ZOZ w Słupcy po raz kolejny przez wojewodę wielkopolskiego mają wiele zalet w terapii chorych zakażonych koronawirusem. Stanowią najnowszą metodą wsparcia oddechowego pacjenta, pozwalają leczyć chorych poza Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, pomagają zmniejszyć martwą przestrzeń oddechową w płucach, poprawiają wymianę gazową, redukują wysiłek oddechowy, nie wymagają konieczności czasochłonnych i skomplikowanych procesów dezynfekcji pomiędzy pacjentami, a co najważniejsze – pozwalają uniknąć u niektórych chorych wentylacji inwazyjnej (z zastosowaniem respiratora) i powikłań z nią związanych.

Szpital SP ZOZ w Słupcy posiada aktualnie 11 urządzeń typu HIGH FLOW, tzw. „prerespiratorów”. Osiem sztuk przekazał wojewoda wielkopolski, dwa urządzenia są darem Fundacji „Siepomaga” natomiast jedno urządzenie przekazała w 2020 r. Archidiecezja Gnieźnieńska.

Źródło: Powiat Słupecki 

  • Słupca. Kolejne „prerespiratory” trafiły do szpitala jednoimiennego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat słupecki,   respiratory,   szpital jednoimienny,   szpital Słupca,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bóg życie daje i je w odpowiednim czasie zabiera, "niewierni" po co so się szarpiecie aby żyć na ziemi za wszelką cenę ?
Dodano: 20.04.2021 13:34    Przez: Chrześcijanin
"Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy Go miłują", a więc nie zabiegaj za wszelką cenę o życie ziemskie, bo życie na ziemi jest pełne problemów i chorób. Bóg na nas czeka, a więc nie zwlekajmy. "Uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga".
Dodano: 20.04.2021 13:40    Przez: Chrześcijanin
Chrześcijanin! " ... Bóg na nas czeka, a więc nie zwlekajmy. Uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga"- czyżbyś był z sekty i namawiał Nas do zbiorowego samobójstwa i jeszcze w to wplątywał Boga...??!! Pamiętaj, nawet teleporada psychiatryczna może Ci pomóc, tylko zadzwoń i opowiedz o tym- Tobie pomoże a Nas uwolnisz od swojej " schizmy"...!!! Życzę Tobie zdrówka...!!!
Dodano: 20.04.2021 15:35    Przez: Wiedźma
Przeszkadza Ci bardzo Słowo Boże, Ty chyba bardzo nienawidzisz Boga ?
Dodano: 20.04.2021 16:47    Przez: Ja kocham Boga
avatar z idiotą nie dyskutujemy...
Dodano: 21.04.2021 13:51    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.