Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17172) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Brzeźno. GOK przystąpił do wyzwania „Kultura nie zamarza”

Dodano: 20.04.2021 13:40

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, w gminie Krzymów, przystąpił do wyzwania pod nazwą „Kultura nie zamarza”.

Celem akcji jest pokazanie, że domy i ośrodki kultury, pomimo trudnych czasów pandemii, wciąż aktywnie działają, realizując swoją misję, choć inaczej niż do tej pory. Akcja została zainicjowana przez dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Bierutowie w województwie dolnośląskim.

- Podjęli ją od razu animatorzy kultury, którzy spotykają się na wspólnej, wtorkowej kawie online i jest to grupa, która w 2019 roku uczestniczyła w projekcie z Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury +. Inicjatywy lokalne”. My na tej grupie spotykamy się, rozmawiamy o kulturze przy kawie, rozmawiamy o naszych problemach, o tym, co nas niepokoi, o tym, jak realizujemy naszą misję w obecnym czasie. I tak zrodziła się ta akcja – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.

W wyzwaniu biorą udział samorządowe instytucje kultury. Ma ono pokazać ludzi kultury i podkreślić obecny tryb działania tych instytucji. Wyzwanie polega na tym, że pracownicy ośrodków kultury robią sobie wspólne zdjęcia i publikują je w internecie.

- Pracownicy kultury na co dzień bardzo często są niewidoczni. Człowiek kultury właściwie ujawnia się w momencie, kiedy robi wydarzenie kulturalne, dużą imprezę, bądź mniejsze działanie. Nam najbardziej zależy, aby pokazać ludzi podczas tego działania. Ponieważ tak naprawdę ci ludzie są w ukryciu. A teraz szczególnie jesteśmy schowani, w tym momencie, kiedy nikt nie może do nas przyjść, a my możemy działać jedynie na odległość, online – mówi Danuta Pydyńska.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie podczas lockdownów sporo się działo. Były organizowane konkursy plastyczne, wokalne, recytatorski, wystawy, powstały filmowe jasełka – to tylko niektóre z działań. Ważne jest też sprzężenie zwrotne, czyli odpowiedź ze strony dzieci i młodzieży chcących uczestniczyć w takich wydarzeniach. - Efektem tego, że w naszych działaniach online bierze tak duża liczba uczestników jest to, że cały czas staramy się współpracować i widzimy odzew ze strony szkół działających w naszej gminie. Ja to cały czas podkreślam, bowiem bez tej współpracy niewiele udałoby nam się zrobić, a na pewno nie na tak wielką skalę – tłumaczy Danuta Pydyńska.

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie do wyzwania „Kultura nie zamarza” nominował ośrodek kultury w Kramsku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie i Miejski Dom Kultury w Kole.

Źródło: Gmina Krzymów

  • Brzeźno. GOK przystąpił do wyzwania „Kultura nie zamarza”

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:GOK Brzeźno,   kultura nie zamarza,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jak kultura to tylko w ustach Marty Lempart i jej młodych fanów.
Dodano: 21.04.2021 12:59    Przez: W...ć

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.