Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17158) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Jazz fajny jest – 28. edycja Festiwalu JAZZONALIA

Materiał promocyjny

Dodano: 21.04.2021 09:14

Jazz rozkwita na wiosnę i lubi Konin! Trzy majowe wieczory wypełni muzyka w doskonałym wykonaniu. CKiS – DK Oskard w Koninie zaprasza gorąco od 21 do 23 maja na 28. Jazz Festival JAZZONALIA.

Ten dźwiękowy zawrót głowy będzie zasługą mocnego kobiecego składu, ekscentrycznej formacji złożonej z samych Mitchów, wirtuoza pianistyki jazzowej i dużej dawki nowoczesnego jazzu zabarwionego hip-hopem i etno. Dodatkowych emocji dostarczą jazzowe kino konesera i wystawa fotografii Anety i Macieja Kaników. W muzycznych podróżach potowarzyszy nam dziennikarz, fotograf, producent Marcin Kydryński, który będzie gospodarzem tegorocznego Festiwalu. 

A jaki jest jazzowy rozkład jazdy? Zaczynamy koncertem 23-letniej Kingi Głyk uważanej za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Kwartet zaprezentuje materiał z najnowszego, już entuzjastycznie przyjętego albumu „Feelings”.

Następnie usłyszycie zespół, który dokonał gruntownego odświeżenia jazzowej sceny, łącząc klasyki z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej. EABS wystąpi wraz Pauliną Przybysz znaną z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Ten wieczór za sprawą wyjątkowego filmu dokumentalnego zakończycie w Nowym Orleanie, wsłuchując się w muzykę tego niezwykłego miasta.

Sobotę spędzicie z kobiecym kwintetem O.N.E., czyli wybitnymi przedstawicielkami młodego pokolenia: Moniką Muc - saksofonistką, Dominiką Rusinowską - skrzypaczką, Polą Atmańską - pianistką i kompozytorką, Kamilą Drabek - kontrabasistką i kompozytorką oraz Patrycją Wybrańczyk – perkusistką. To będzie jazz zagrany nowocześnie, czerpiący z muzyki współczesnej, hip-hopu oraz etno.

A po dziewczynach scenę opanuje zespół, który gra już 17 lat, ma na koncie 7 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Mitch & Mitch współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych. Szczególna okazała się współpraca ze wspaniałym polskim piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim, która zaowocowała albumem 1976: A Space Odyssey”, który cieszył się ogromną popularnością i zdobył dwa Fryderyki. A na koniec emocjonującego dnia kolejne jazzowe kino konesera, film o legendzie światowego jazzu Elli Fitzgerald.

Niedzielny wieczór rozpocznie koncert wybitnej polskiej wokalistki, kompozytorki, skrzypaczki Doroty Miśkiewicz z Big Bandem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego. Artystka znana jest z nastrojowych utworów balansujących na granicy gatunków, w których pobrzmiewają zarówno polskie, jak i egzotyczne nuty.

A na finał Festiwalu muzycznymi opowieściami zaczaruje Was Dominik Wania – wybitny pianista, który dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Muzyka Wani jest wyrazem twórczego współistnienia czystej improwizacji, wywodzącej się z muzyki jazzowej, romantycznej pianistyki oraz europejskiej muzyki klasycznej. 

Program:
piątek 21 maja 2021  Wieczór Prezydencki
19.00 sala widowiskowa
Kinga Głyk Quartet
EABS feat. Paulina Przybysz
22.30 sala Kino Konesera: „Nowy Orlean: Miasto Muzyki”

sobota 22 maja 2021
19.00 sala widowiskowa
O.N.E. Quintet
Mitch & Mitch
22.30 sala Kino Konesera: „Ella Fitzgerald”

niedziela 23 maja 2021 
19.00 sala widowiskowa
Big Band PSM Konin feat. Dorota Miśkiewicz
Dominik Wania solo

Karnety 3-dniowe:
Sprzedaż od 20.04 do 16.05.2021 r. w cenie 150,00 zł
Sprzedaż od 17 do 21.05.2021 r. w cenie 180,00 zł
Szczegóły: www.jazzonalia.konin.pl oraz www.ckis.konin.pl

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski - Prezydent Miasta Konina.

Współorganizator: Miasto Konin.

Partnerzy: PSM I i II stopnia w Koninie, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jazzonalia,   ckisNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.