Dzisiaj jest poniedziałek 2 sierpnia 2021, imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15441) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
21 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Próbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko prz ... (0)Pamiątki z Powstania Warszawskiego w licheńskim mu ... (3)

Konin. Stacje transformatorowe na farmie fotowoltaicznej PWiK

Dodano: 21.04.2021 11:44
Źródło: LM.pl

Stacje transformatorowe stanęły na powstającej w Koninie farmie fotowoltaicznej. Największa tego typu instalacja w Koninie będzie gotowa za rok.

Farma fotowoltaiczna o łącznej mocy 2,2 MW powstaje na terenie lewobrzeżnej oczyszczalni Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. Od poniedziałku stoją tam dwie kontenerowe stacje transformatorowe, które przyjechały transportem z Lublina. Każda z nich waży ponad 20 ton i została posadowiona na specjalnych fundamentach, ważących 8,5 tony każdy.

- Po zamontowaniu stacji wykonawcy przystąpią do podłączenia całego okablowania oraz niezbędnych urządzeń towarzyszących – informuje koniński magistrat.

Powstała już sieć monitoringu. Gotowa jest też wiata nad tzw. ustabilizowanymi osadami, na której dachu znalazły się panele fotowoltaiczne. Inwestycja pochłonie w sumie 9,8 mln zł, z czego 8,3 mln zł to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. konin.pl

  • Konin. Stacje transformatorowe na farmie fotowoltaicznej PWiK
  • Konin. Stacje transformatorowe na farmie fotowoltaicznej PWiK
  • Konin. Stacje transformatorowe na farmie fotowoltaicznej PWiK
  • Konin. Stacje transformatorowe na farmie fotowoltaicznej PWiK
  • Konin. Stacje transformatorowe na farmie fotowoltaicznej PWiK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nareszcie w Koninie stanieje energia elektryczna i woda dostarczana do naszych mieszkań i jak tu nie chwalić Pana Prezydenta Piotra Korytkowskiego z PO ?
Dodano: 21.04.2021 13:24    Przez: Mieszkaniec Konina
Nie dość, że stanieje prąd, woda ale i śmieci, będzie obniżka stawek za śmieci, bo przecież spalarnię mamy "pod nosem" ? Jeśli tak się stanie ja w następnych wyborach głosuję powtórnie na Pana Prezydenta Piotra Korytkowskiego, bo każdy grosz się liczy.
Dodano: 21.04.2021 13:28    Przez: Mieszkaniec Konina

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.