LM.plSportPolonia wypunktowała Sokoła. Kleczewianie poza Pucharem Polski

Polonia wypunktowała Sokoła. Kleczewianie poza Pucharem Polski

Na ćwierćfinale swój udział w tegorocznym wojewódzkim Pucharze Polski zakończył Sokół Kleczew. Drużyna Mariusza Bekasa uległa Polonii Środa Wlkp. 0:2.

Starcie Sokoła z Polonią było bez wątpienia głównym kandydatem do miana hitu wśród ćwierćfinałowych par wojewódzkiego Pucharu Polski. Przebieg meczu nie przyniósł jednak ogromnych emocji. Średzianie przyjechali do Kleczewa z konkretnym planem, który zrealizowali, a Sokół nie miał zbyt wielu argumentów, by na działania rywali odpowiedzieć.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w dwunastej minucie w polu karnym piłkę odegrał Paweł Mandrysz, na bramkę uderzył Przemysław Brychlik, a zasłonięty Koliński nie zdążył z interwencją. Rezerwowy bramkarz między słupkami nie był jedyną zmianą w wyjściowym składzie Sokoła. Kleczewianie osłabieni byli brakiem Adriana Ligienzy i Łukasza Zagdańskiego. Snajpera na szpicy zastąpił Dominik Chromiński, a w środku pola zameldował się Maciej Adamczewski.

Po pierwszej strzelonej bramce Polonia dalej naciskała, trzy minuty później uderzenie Bartkowiaka z rzutu wolnego wybronił Koliński. W pierwszej połowie dobrą sytuację miał jeszcze Buczma, ale znów górą był bramkarz Sokoła. Kleczewianie byli bezzębni, zagrażać rywalom zaczęli dopiero po zmianie stron.

Po przerwie na boisko wszedł Wiktor Kacprzak, Chromiński zszedł na skrzydło i coś w końcu w ataku po stronie Sokoła zaczęło się dziać. Głównie po rzutach wolnych – dwukrotnie głową groźnie uderzał Kaliszan, w 52. minucie dobrze też próbował Chromiński, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Polonii. Gospodarze nazbyt się jednak odsłonili i w 57. minucie średzianie to wykorzystali. Po rzucie wolnym wyprowadzili kontratak wykończony przez Adama Boruckiego.

Sokół Kleczew przegrał 0:2 i odpadł z dalszej rywalizacji w wojewódzkim Pucharze Polski. W rozgrywkach nie ma już żadnego z przedstawicieli regionu konińskiego, kleczewianie byli ostatnim reprezentantem wschodniej Wielkopolski. Drużynie Mariusza Bekasa pozostała walka o utrzymanie w III lidze. Na razie idzie to Sokołowi bardzo dobrze. Najbliższe spotkanie w niedzielę w Gnieźnie, gdzie kleczewianie zmierzą się z Mieszkiem.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 0:2 (12' Przemysław Brychlik, 57' Adam Borucki)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg, Mikołaj Zawistowski, Stanisław Wędzelewski (61' Marcel Koziorowski), Maciej Adamczewski (45' Wiktor Kacprzak), Michał Ciarkowski, Mateusz Cegiełka (76' Konrad Kobylarek), Norbert Grzelak (61' Mateusz Majer), Dominik Chromiński.