Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17283) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Rzgów. Część drogowych inwestycji już trwa, a będą kolejne

Materiał promocyjny

Dodano: 22.04.2021 13:22

Trwa przebudowa ul. Szymborskiej i Miłosza w Rzgowie, a to niejedyne inwestycje drogowe w gminie. Ogłoszony został już przetarg na przebudowę drogi w Mądroszkach, a budowę odcinka w Kurowie gmina otrzymała dofinansowanie.

Od pewnego czasu w gminie Rzgów trwają prace na dwóch ulicach – Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Realizowana tam gminna inwestycja poprawi stan obu dróg. W ramach zadania oba odcinki uzyskają nową nawierzchnię: z betonowej kostki brukowej (ul. W. Szymborskiej) oraz z betonu asfaltowego (ul. Cz. Miłosza). Inwestycja obejmuje również wykonanie energooszczędnego oświetlenia ulicznego, zjazdów, terenów zielonych i oznakowania pionowego. Gmina uzyskała na to zadanie dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

To jednak niejedyna drogowa inwestycja, która wykonana zostanie w gminie Rzgów w najbliższym czasie. Następna w kolejce jest przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mądroszki na odcinku o długości 998 m. Nowa droga będzie miała szerokość 4,5 m i nawierzchnię bitumiczną z obustronnymi poboczami. Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie tego zadania. Inwestycja również będzie współfinansowana ze środków zewnętrznych. Tym razem Samorząd Województwa Wielkopolskiego dokłada 132 750 zł.

Przebudowana zostanie również droga gminna w miejscowości Kurów. W ostatnich dniach gmina Rzgów otrzymała pozytywną informację o przyznaniu dofinansowania na realizację tej inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021. Pozyskane środki wynoszą niemal 566 244 zł. Projekt przewiduje budowę odcinka drogi o długości 656,75 m i szerokości 4,5 m o nawierzchni bitumicznej. Odcinek ten jest kontynuacją drogi gminnej do skrzyżowania z drogą leśną w miejscowości Kurów – w kierunku Witnicy.

  • Rzgów. Część drogowych inwestycji już trwa, a będą kolejne
  • Rzgów. Część drogowych inwestycji już trwa, a będą kolejne

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rzgów,   inwestycje,   komunikacja,   drogiNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.