Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17288) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

3 Maja w Koninie czytamy Konstytucję z Andrzejem Sewerynem

Dodano: 22.04.2021 13:31

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja fragmenty obecnie obowiązującej ustawy zasadniczej przeczyta w Koninie wybitny aktor, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn. 

„Czytamy Konstytucję” to wydarzenie, podczas którego cofniemy się w czasie aż do 1791 roku, kiedy powstała Konstytucja 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku) nowoczesna, spisana konstytucja. Obecnie w naszym kraju obowiązuje dokument uchwalony 2 kwietnia 1997 roku, którego fragmenty przeczyta Andrzej Seweryn. Głos zabierze także Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski. Spotkanie będzie miało odpowiednią oprawę muzyczną, o którą zadbają młodzi, utalentowani pianiści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie: Antonina Waliszewska i Filip Pacześny. W związku z obowiązującymi obostrzeniami wydarzenie „Czytamy Konstytucję” odbędzie się online. Początek godz. 14.00.

Transmisja dostępna będzie w mediach społecznościowych, na profilach: Miasta Konin, Konińskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz lokalnych mediów. 

  • 3 Maja w Koninie czytamy Konstytucję z Andrzejem Sewerynem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:3 Maja,   Konstytucja,   Andrzej Seweryn,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Andrzej Seweryn bywalec na manifestacjach KOD-u, zagorzały przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości, czy można obdarzać szacunkiem takiego człowieka ?
Dodano: 22.04.2021 17:33    Przez: Wyborca PiS-u
avatar - można
Dodano: 22.04.2021 18:40    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.