Dzisiaj jest sobota 19 czerwca 2021, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16750) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

1,7 mln zł na ścieżki rowerowe. Ostatnie takie dofinansowanie

Dodano: 26.04.2021 16:40
Źródło: LM.pl

Niemal 1,7 mln zł trafi do regionu konińskiego z projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI – etap III”. To już ostatnie takie dofinansowanie na ścieżki rowerowe i chodniki w naszym regionie.

W ramach planowanej dotacji do sześciu samorządów w regionie ma trafić niecałe 1,7 mln zł na budowę ścieżek rowerowych i wykonanie oświetlenia. Pieniądze dostać mają: miasto Konin na budowę ścieżki rowerowej przy ul. Kleczewskiego (pomiędzy Rondem Miast Partnerskich i ul. Spółdzielców), gmina Golina na budowę ścieżki rowerowej i chodnika w Kraśnicy, gmina Rzgów na budowę ścieżki rowerowej i chodnika między Babią, a Osieczą, gmina Stare Miasto na budowę chodnika i ścieżki rowerowej pomiędzy Janowicami a Żychlinem, gmina Kazimierz Biskupi na budowę ścieżki rowerowej oraz gmina Krzymów na budowę ścieżki rowerowej w Rożku Krzymowskim.

Łącznie powstać ma niemal 3,5 km chodników i ścieżek oraz oświetlenie w miejscowości Bilczew-Kramsk. Z dofinansowania zrezygnowała gmina Ślesin, przekazując ok. 200 tys. zł na rzecz miasta Konina. Jednocześnie Konin w adekwatnie większym stopniu partycypować ma w remoncie mostu w Bernardynce.

To już ostatnie takie dofinansowanie w ramach K OSI. – To dobry moment na podsumowanie – mówił podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji gospodarczych Rady Miasta Konina zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów. Przypomniał, że w ramach tego projektu do regionu konińskiego trafiło ok. 122 mln zł – połowa z tych środków do Konina, a połowa do ościennych gmin. – Ten instrument to dobry przykład współpracy między gminami.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:chodnik,   ścieżka rowerowa,   K OSI,   Konin,   Rzgów,   Stare Miasto,   Golina,   Kazimierz Biskupi,   Kramsk,   KrzymówDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chodników i ścieżek rowerowych w Koninie i okolicach nigdy dość, a więc budujcie.
Dodano: 26.04.2021 18:00    Przez: Jestem za

KOMENTARZE

Chodników i ścieżek rowerowych w Koninie i okolicach nigdy dość, a więc budujcie.
Dodano: 26.04.2021 18:00    Przez: Jestem za

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.