Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16756) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Koronawirus. 51 nowych zakażeń w regionie, zmarły dwie osoby

Dodano: 27.04.2021 10:51
Źródło: LM.pl

51 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w minionej dobie w regionie konińskim. Najwięcej – w powiecie konińskim. Zmarły dwie osoby.

Spadająca liczba nowych odnotowywanych zakażeń ma miejsce również w regionie konińskim. Minionej doby było ich 51. Najwięcej, szesnaście, w powiecie konińskim. Trzynaście nowych przypadków odnotowano w powiecie słupeckim, dziewięć w powiecie kolskim, siedem w Koninie, a sześć w powiecie tureckim.

Zmarły dwie osoby – jedna w powiecie konińskim i jedna w powiecie tureckim. Obie miały choroby współistniejące z COVID-19. 2121 osób objętych jest kwarantanną.

W całej Wielkopolsce minionej doby zanotowano 500 nowych przypadków zakażenia. Piętnaście osób zmarło, w tym dwie wyłącznie z powodu COVID-19. Spośród 3514 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem zajętych jest 2147. Liczba zajętych respiratorów wynosi 178 z 300 dostępnych dla pacjentów z COVID-19.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Babcie i dziadki tak szczelnie mają zakryte twarze na powietrzu, czym oni oddychają ?
Dodano: 27.04.2021 11:57    Przez: Gdzie ta pandemia ?
Babcie i dziadki szczepią się, tak obawiają się o swoje życie, chcą żyć na ziemi wiecznie jak Świadkowie Jehowy, ale tylko chcą, bo żyć nie będą.
Dodano: 27.04.2021 12:00    Przez: Gdzie ta pandemia ?
avatar Do @Gdzie ta pandemia ?: Czyżbyś twierdził, iż Pan Jezus kłamał kiedy mówił, iż zmartwychwstanie umarłych na ziemi nastanie? Przecież napisano też że, śmierć zostanie unicestwiona i nie będzie się już umierać,... a Ty twierdzisz, iż to wymysł Świadków Jehowy? Czyżbyś oskarżał Boga o kłamstwo? Przecież On wszystko czyni w swoim czasie.
Dodano: 27.04.2021 18:23    Przez: Pulsar71
Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i kilka osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 27.04.2021 12:01    Przez: Karol
Ludzie ciągle oglądający i słuchający mediów są tak zastraszeni korona-wirusem, że gotowi by byli wszystko sobie wszczepić w ciało czy też połknąć, myśląc że to ich uchroni od choroby i przedłuży im życie, tych ludzi sama myśl o korona-wirusie paraliżuje, a gdzie ci odważni Polacy, jak nasi ojcowie co walczyli z wrogiem i okupantem setki lat ?
Dodano: 27.04.2021 12:06    Przez: Gdzie ta pandemia ?
Nie wierzę politykom PiS-u i ich usłużnym pseudo-ekspertom takim jak Michał Sutkowski odnośnie jakiejś pandemii i ciągłego namawiania do szczepień czymś co rzekomo jest szczepionką, a po której zaszczepieni mają powikłania i sporo ludzi umiera.
Dodano: 27.04.2021 12:11    Przez: Wyborca PiS-u
avatar kogo to obchodzi , czy chcesz się szczepić , lub nie ?
Dodano: 27.04.2021 13:41    Przez: zx
A jednak ciebie to interesuje, bo czytasz mój komentarz i nawet mi odpowiadasz. Wiesz doskonale, że warto czytać mądre teksty i wyciągać z nich wnioski.
Dodano: 27.04.2021 17:13    Przez: Prawda ?
avatar "Spadająca liczba nowych odnotowywanych zakażeń" to pic na wodę. Bo jak wytłumaczyć fakt, iż skoro ilość dziennych testów rośnie, to i ilość wykrytych zakażeń rośnie, a jak ilość testów spada, to i ilość zakażeń także spada. Opisałem tu już przykład z wodą i octem, obrazujący jak fałszywe są te dane o zakażeniach. Dlatego owe informacje nie są miarodajne i wiarygodne.
Dodano: 27.04.2021 18:28    Przez: Pulsar71

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.