Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Kleczew. Trwa wymiana oświetlenia. Łącznie niemal 400 lamp

Dodano: 29.04.2021 12:31
Źródło: LM.pl

Łącznie niemal 400 lamp wymienionych zostanie w najbliższych latach w gminie Kleczew. Wymiana już trwa, nowe oświetlenie stanęło już w Józefowie i Budzisławiu Kościelnym.

Już teraz trwa wymiana lamp w dwóch miejscowościach gminy Kleczew: Józefowie i Budzisławiu Kościelnym (na ul. Słupeckiej, Wilczyńskiej i Kaliskiej). Oświetlenie wymienia Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe z Kalisza, która jest właścicielem lamp. Aktualna inwestycja powinna zakończyć się do maja, następnie w przyszłym roku wymienione zostanie jeszcze oświetlenie w Budzisławiu Górnym. Łącznie będą to 73 nowe lampy. Nie tylko bardziej energooszczędne, ale również połączone z centrum w Kaliszu. Dzięki temu w przypadku awarii spółka ma aktualny podgląd i może szybciej reagować, bez interwencji gminy.

Ten projekt realizowany jest w ramach programu Sowa, ale kaliska spółka doszła również do porozumienia z gminą Kleczew w sprawie wymiany kolejnych 300 lamp. Ta inwestycja pochłonie ok. pół miliona złotych. 150 tys. wykłada kaliskie przedsiębiorstwo, a 350 tys. zł gmina Kleczew. Podobnie, jak w przypadku realizowanego programu Sowa, będzie to oświetlenie energooszczędne i LED-owe.

Jest to kolejna inwestycja, której celem jest zapewnienie oszczędności, a więc zmniejszenie rachunków za energię elektryczną w latach następnych. Inwestycja, która ma przygotować nas na chude lata i mniejsze środki w budżecie po zamknięciu kopalni – wyjaśnia burmistrz Mariusz Musiałowski. – Cel, jaki sobie postawiłem, to wymiana wszystkich starych lamp na terenie naszej gminy na energooszczędne lampy LED przed końcem mojej kadencji.

fot. gmina Kleczew

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Światło jest niezbędne do życia nie tylko człowiekowi, ale i zwierzętom i całej przyrodzie, bez światła nie byłoby życia na ziemi, dlatego Bóg nas obdarzył słońcem, które nie tylko nam świeci ale i nas ogrzewa. Lampy jako zamiennik słońca wytwarzają sztuczne światło, które nam służy w tym czasie, kiedy zaczyna brakować naturalnego światła w postaci słońca.
Dodano: 29.04.2021 16:12    Przez: Elektryk
Elektryk Ty mnie do tego nie mieszaj. Wszechświat to nie moje dzieło! Ja zostałem stworzony tylko na potrzeby religii, którą wykorzystuje Kościół Katolicki i promuje mnie na Stwórcę Świata, aby okiełznać i zmanipulować ludzkość i dorabiać się ogromnego majątku kościelnego!
Dodano: 30.04.2021 03:08    Przez: Bóg

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.