Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16747) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Konin. Fragmenty Konstytucji na przystankach autobusowych

Dodano: 1.05.2021 13:00
Źródło: LM.pl

Fragmenty Konstytucji RP na konińskich przystankach autobusowych. To jeden z elementów obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na 11 citylightach umieszczone zostały fragmenty obecnie obowiązującej Konstytucji.

- W ten sposób chcemy przypomnieć wszystkim niektóre zapisy uchwalonej w 1997 roku ustawy zasadniczej. Przystanki, na których można zapoznać się z fragmentami Konstytucji znajdują się przy ulicach: Wał Tarejwy, Rondo Kamińskiego, Leszczynowa, Hiacyntowa, Dworcowa, ZS im. M. Kopernika, Wyszyńskiego, Szeligowskiego, ZSGE, Grunwaldzka, Szarych Szeregów – informuje koniński magistrat.

To nie jedyny element konińskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W najbliższy poniedziałek o godz. 14.00 między innymi na naszym portalu i w mediach społecznościowych rozpocznie się transmisja wydarzenia „Czytamy Konstytucję“. Fragmenty ustawy zasadniczej czytać będzie wybitny aktor Andrzej Seweryn. Głos zabierze także prezydent Piotr Korytkowski, a o oprawę muzyczną zadbają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia: Antonina Waliszewska i Filip Pacześny.

  • Konin. Fragmenty Konstytucji na przystankach autobusowych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Brakuje na konstytucji Art. który mówi o stanowiskach rozdanych kumplom w Koninie. I on propaguje konstytucję ? Przy wyborach WYPAD PO i KO !!!
Dodano: 01.05.2021 15:59    Przez: komornikKoninski
KOD z Mateuszem Kijowskim na czele afiszowali się w koszulkach z napisem KONSTYTUCJA, a i POsłowie w Sejmie, Lech Wałęsa do tej pory ubiera się w te koszulki, czy oni przestrzegali i przestrzegają Konstytucji ?
Dodano: 01.05.2021 16:57    Przez: Konstytucja
Biurokraci brukselscy tzw. komisarze twierdzą, że prawo unijne stoi ponad naszą Konstytucją, czy słusznie ?
Dodano: 01.05.2021 17:01    Przez: Konstytucja
Czy totalna oPOzycja przestrzega Konstytucji, która od przejęcia władzy w demokratyczny sposób przy urnach wyborczych przez Prawo i Sprawiedliwość, stara się podstępem i silą przejąć władzę w Polsce ?
Dodano: 01.05.2021 17:11    Przez: Demokracja
avatar Oglądaj -Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 2020 oraz inne filmy i seriale.http://zobaczy.pl/===== VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp,Koszt 10zł więc warto zwrócić uwagę.Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Dodano: 02.05.2021 11:58    Przez: andzika0lo

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.