Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17239) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Zaszczep się w Majówkę. W akcji wzięło udział już ponad 2000 osób

Dodano: 3.05.2021 14:28
Źródło: LM.pl

Ponad 2000 osób przyjęło już szczepionkę przeciw COVID-19 w ramach akcji „Zaszczep się w Majówkę“.

W mobilnym punkcie szczepień nad poznańską Maltą dzisiaj do godz. 10.00 cztery zespoły medyków ze szpitala miejskiego im. Franiszka Raszei w Poznaniu, zaszczepiły ponad 200 osób. Jak informują służby prasowe wojewody wielkopolskiego, z podania jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson wczoraj skorzystały 1024 osoby, a od 1 maja to już ponad 2000 osób.

- Do wykorzystania zostało jeszcze około 1200 dawek – podkreśla Tomasz Stube, kierownik Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody.

Szczepienia dzisiaj będą prowadzone do ostatniego pacjenta.

fot. WUW Poznań

  • Zaszczep się w Majówkę. W akcji wzięło udział już ponad 2000 osób

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Karolu wszędzie wstawiasz formułki, a coś od siebie, co Ty o tych szczepionkach i szczepieniach myślisz ?
Dodano: 3.05.2021 16:19    Przez: Malta
Twoja wola panie, niech każdy postępuje jak uważa, czy się szczepi czy też nie, oby dobrowolność szczepień rząd PiS-u utrzymał, bo mam obawy, że zmierzają do tego aby przymusowo zaszczepić całą populację Polaków łącznie z malutkimi dziećmi, tego chcą usłużni doradcy Pana Prezydenta A. Dudy i Pana Premiera M. Morawieckiego jak chociażby prof. A. Horban.
Dodano: 3.05.2021 16:59    Przez: Tylko dobrowolne szczepienia
Dania jakiś czas temu wycofała AstraZenecę a teraz Johnson
Dodano: 3.05.2021 19:06    Przez: Interia
Pożyjemy, zobaczymy ilu zaszczepionych będzie miało powikłania poszczepienne a ilu umrze, tylko mam obawy czy wyjdzie to na jaw, czy tego faktu nie będą zatajać ? Tak jak to się dzieje obecnie, czy w mediach słyszymy głosy negujące szczepionki, wszyscy zachwalają, że dzięki nim będziemy żyli długo i szczęśliwie, no zobaczymy po jakimś dłuższym czasie czy rzeczywiście tak będzie ?
Dodano: 3.05.2021 17:06    Przez: Tylko dobrowolne szczepienia
avatar Słuszna racja, bo szczepionki obecnie traktowane są niczym święty amulet, chroniący przed chorobą. A jak się okazuje, wcale nie chronią tak jak to się medialnie ludziom wmawia. To czy wyjdzie na jaw ilu umrze na powikłania poszczepienne - nawet po roku od zaszczepienia, to i tak się nie dowiesz, bowiem agentura rządowa będzie podrzucać te zgony w ramach następnej fali Covida i jeszcze bardziej będą dokręcać śrubę co do szczepień. Zresztą już debatują czy zaszczepić młodzież podczas wakacji, a nawet czy wprowadzić szczepienia obowiązkowe.
Dodano: 3.05.2021 19:42    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

Już lecę na eksperyment! Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i wiele osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 03.05.2021 15:54    Przez: Karol
Karolu wszędzie wstawiasz formułki, a coś od siebie, co Ty o tych szczepionkach i szczepieniach myślisz ?
Dodano: 03.05.2021 16:19    Przez: Malta
Twoja wola panie, niech każdy postępuje jak uważa, czy się szczepi czy też nie, oby dobrowolność szczepień rząd PiS-u utrzymał, bo mam obawy, że zmierzają do tego aby przymusowo zaszczepić całą populację Polaków łącznie z malutkimi dziećmi, tego chcą usłużni doradcy Pana Prezydenta A. Dudy i Pana Premiera M. Morawieckiego jak chociażby prof. A. Horban.
Dodano: 03.05.2021 16:59    Przez: Tylko dobrowolne szczepienia
avatar Mówi Wam to coś? - "wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło - (technologia szczepień bezigłowych Nanopatch w postaci plastrów) - i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia". - Zatem jeśli dojdzie do masowych obowiązkowych szczepień i wydawania dokumentów typu "paszporty Covidowe" to proroctwo się ziści, bo bez "paszportu Covidowego" nie wpuszczą Cię do sklepu i urzędu. Tyle, że szczepionka na Covid to nie szczepionka na ospę czy odrę, której podanie chroni przeważnie na całe życie. Szczepionka na Covid działa tylko od 6-8 miesięcy, więc szczepić trzeba by się przynajmniej z dwa razy do roku, i to dwiema a nawet trzema szczepionkami. Jaki to będzie miało wpływ na system immunologiczny? A przecież koronawirusy wciąż mutują, - teraz wykryli jaką nową mutację we Włoszech (nazwaną wariantem z Bagnacavallo).
Dodano: 03.05.2021 20:53    Przez: Pulsar71
Pożyjemy, zobaczymy ilu zaszczepionych będzie miało powikłania poszczepienne a ilu umrze, tylko mam obawy czy wyjdzie to na jaw, czy tego faktu nie będą zatajać ? Tak jak to się dzieje obecnie, czy w mediach słyszymy głosy negujące szczepionki, wszyscy zachwalają, że dzięki nim będziemy żyli długo i szczęśliwie, no zobaczymy po jakimś dłuższym czasie czy rzeczywiście tak będzie ?
Dodano: 03.05.2021 17:06    Przez: Tylko dobrowolne szczepienia
avatar Słuszna racja, bo szczepionki obecnie traktowane są niczym święty amulet, chroniący przed chorobą. A jak się okazuje, wcale nie chronią tak jak to się medialnie ludziom wmawia. To czy wyjdzie na jaw ilu umrze na powikłania poszczepienne - nawet po roku od zaszczepienia, to i tak się nie dowiesz, bowiem agentura rządowa będzie podrzucać te zgony w ramach następnej fali Covida i jeszcze bardziej będą dokręcać śrubę co do szczepień. Zresztą już debatują czy zaszczepić młodzież podczas wakacji, a nawet czy wprowadzić szczepienia obowiązkowe.
Dodano: 03.05.2021 19:42    Przez: Pulsar71
Szczepcie się mną proszę a obrócicie się w proch wcześniej niż przewidujecie. Ja zaistniałam pierwsza a covid nie istnieje. Szczepionki górą a ludzie w grobach oto nasze prawdziwe oblicze!
Dodano: 03.05.2021 18:40    Przez: Szczepionka
Dania jakiś czas temu wycofała AstraZenecę a teraz Johnson
Dodano: 03.05.2021 19:06    Przez: Interia
Ze względu na występujące zakrzepice żył mózgowych.
Dodano: 03.05.2021 19:08    Przez: Interia
„Przyszłość będzie polegała na znalezieniu sposobu na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od starych, ponieważ ludzie, którzy osiągną wiek 60-65 lat, będą żyli dłużej niż produkują, a to stanie się kosztowne dla społeczeństw...Potem słabi, potem bezużyteczni, którzy nic nie wnoszą do społeczeństwa...Eutanazja musi być podstawowym narzędziem w naszych przyszłych społeczeństwach....Oczywiście nie będziemy w stanie ludzi likwidować ani zorganizować tyle obozów. Pozbędziemy się ich, pozwalając im wierzyć, że to dla ich własnego dobra.Zbyt duża i w dużej mierze niepotrzebna populacja to coś, co jest zbyt kosztowne ekonomicznie.Znajdziemy coś lub spowodujemy; pandemię wymierzoną w pewne osoby, prawdziwy kryzys gospodarczy, wirus, który dotknie starych lub starszych, słabi i przerażeni poddadzą się sami.Głupi będą w to wierzyć i będą prosić o leczenie. A my zatroszczymy się o to, by zaplanować przeprowadzenie leczenia, leczenia które będ ...
Dodano: 04.05.2021 12:16    Przez: Matilan
Karol masz rację. Ludzie są jak barany i świadomie idą na rzeź! Szczepionka - to eksperyment a nie żadna pomoc dla organizmu bo wirusy były są i będą dla nas zawsze niegroźne. Przyjąć coś z abortowanych dzieci potem iść do kościoła się modlić?! brak słów to jest katolik??? Zbratajcie się z diabłem a czas wasz jest bliski. Ja mówię NIE szczepieniom. Konin lekko sie budzi to dobrze ale Turek... tu są Hale na wypas.
Dodano: 04.05.2021 12:20    Przez: polska
cd. leczenia które będzie rozwiązaniem. Zatem selekcja idiotów załatwi się sama: oni dobrowolnie pójdą na rzeź.”Fragmenty z książki: Jaques Attali (1981): La médecine en accusation. In: Salomon, Michel (1981)(Hg.): L’avenir de la vie. Paris: Éditions Seghers