Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17220) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Konin. Drugie matury w czasie pandemii. Pisze je 1250 uczniów

Dodano: 4.05.2021 10:15
Źródło: LM.pl

Po raz drugi od początku pandemii koronawirusa organizowane są egzaminy maturalne. W tym roku przystąpiło do nich 1250 uczniów konińskich szkół.

We wtorek 4 maja rozpoczął się maturalny maraton. Tradycyjnie uczniowie rozpoczynają go od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu odbędzie się jeszcze egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej dla tych maturzystów, którzy zadeklarowali chęć jego zdawania. W kolejnych dniach uczniowie będą zmagać się z matematyką i językiem angielskim na poziomach podstawowym, a następnie – z egzaminami na poziomie rozszerzonym i w wybranych przez siebie przedmiotach. Matury potrwają do 20 maja.

W tym roku w Koninie do egzaminu maturalnego podchodzi 1250 uczniów. 537 to uczniowie techników, a 713 – liceów ogólnokształcących.

Po raz drugi już matury przeprowadzane są w reżimie sanitarnym związanym z pandemią koronawirusa. Obowiązuje dystans społeczny, ławki zdających muszą być od siebie oddalone o półtora metra, zdający muszą dezynfekować ręce i zasłaniać usta i nos do momentu zajęcia miejsca, muszą również korzystać wyłącznie z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, czy kalkulatora.

Wyniki matur mają być znane 5 lipca.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:matura,   szkoła średnia,   egzamin maturalny,   matura 2021,   koronawirus,   pandemiaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co z tych młodych ludzi wyrośnie, czy będą dobrymi Polakami kochającymi Boga ?
Dodano: 04.05.2021 13:25    Przez: Maranatha
Wiedza i owszem ale najważniejsza jest mądrość pochodząca od Boga, Pan Jezus nie kończył żadnych szkół, nie pisał żadnej matury a swoją modrością zaginał uczonych w piśmie faryzeuszów, którzy całymi latami studiowali Torę, dlatego, że Jego mądrość pochodziła od Boga. "Mądrość tego świata jest głupstwem u Boga".
Dodano: 04.05.2021 13:30    Przez: Maranatha
Dzisiaj ludzie są coraz bardziej wykształceni ale czy mądrzejsi ?
Dodano: 04.05.2021 17:38    Przez: Mam wątpliwości

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.