Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17282) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Wierzbinek. Serca na nakrętki będą wędrowały po terenie gminy

Dodano: 4.05.2021 11:27

Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek został ustawiony przy Urzędzie Gminy w Wierzbinku.

Drugi tego typu pojemnik „powędrował” i stanął przy Przedszkolu ,,Żabka". Po napełnieniu serce zostanie przewiezione w inne miejsce, tak żeby do wakacji mogło objechać wszystkie szkoły dając możliwości uczestnictwa w akcji wielu mieszkańcom. Chodzi o to, aby zebrać jak największą ilość plastikowych nakrętek po różnorodnych opakowaniach i przekazać je osobom potrzebującym. Jest to projekt mający podwójne znaczenie – z jednej strony wspomaga recykling w gminie, uczy selektywnego gromadzenia odpadów oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycie się zbędnych nakrętek, jednocześnie pomagając potrzebującym.

Pojemniki przeznaczone są na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

Czerwone pojemniki na plastikowe nakrętki w kształcie serca zakupione zostały i ustawione przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wierzbinku. Teraz pozostaje wypełnić je nakrętkami aby w ten sposób pomóc potrzebującym. Tym razem pomoc skierowana będzie dla Moniki Walickiej, którą czeka bardzo kosztowna operacja, na którą od przeszło roku zbiera pieniądze.

Źródło: Gmina Wierzbinek 

  • Wierzbinek. Serca na nakrętki będą wędrowały po terenie gminy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   serca na nakrętki,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"Niewierni" powierzcie swoje życie Bogu a nie nakrętkom na butelki, co to za kraj, który nie ufa Bogu a pokłada swoją nadzieję w jakichś nakrętkach ?
Dodano: 04.05.2021 11:59    Przez: Maranatha
Katolik nie dość, że nie ufa Bogu to i pewnie swojej bogini, bogini Maryi też nie ufa, za mało paplacie "zdrowasiek" i tu jest problem. W nakrętkach na butelki siła i moc ?
Dodano: 04.05.2021 12:01    Przez: Maranatha
Cytat: - "Chodzi o to, aby zebrać jak największą ilość plastikowych nakrętek po różnorodnych opakowaniach i przekazać je osobom potrzebującym. Jest to projekt mający podwójne znaczenie – z jednej strony wspomaga recykling w gminie, uczy selektywnego gromadzenia odpadów oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycie się zbędnych nakrętek, jednocześnie pomagając potrzebującym." - Ja pamiętam czasy, gdy nakrętki były odkręcanie przez pracowników sortujących plastikowe butelki w firmach recyklingowych. Przynajmniej ludzie pracę mieli. Potem ktoś wymyślił, by ludzie sami odkręcali te nakrętki pod pozorem właśnie dobroczynności, a owych pracowników się pozwalniało w ramach oszczędności. Tyle, że ta pomoc jest właśnie obłudna. Firmy które odbierają te nakrętki, niejednokrotnie życzą sobie, by uzbierać kilku krotność tego, na co zbierają potrzebujący, bo przecież firmy chcą na tym zarobić, a medialnie propagują się, iż czynią to bezinteresownie w ramach dobroczynności.
Dodano: 04.05.2021 22:35    Przez: Amin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.