Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16098) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrzebnej odzieży

Dodano: 6.05.2021 14:51
Źródło: LM.pl

Ogromny sukces akcji „Zrób porządek w szafie“ organizowanej przez Fundację Eco Textil. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale zebrano kilka kontenerów ubrań. Dzięki temu do jednego z uczniów trafił rower trójkołowy.

Na terenie rychwalskiego SOSW fundacja Eco Textil ustawiła kontener, do którego uczniowie wspólnie z rodzicami oraz pracownicy szkoły, wrzucali niepotrzebną odzież.

- Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców oraz, oczywiście zbiórka niepotrzebnych ubrań, które otrzymają teraz "drugie życie" - wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.


W zamian za zebraną odzież, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Rychwale otrzymał trójkołowy rower rehabilitacyjny dla ucznia z niepełnosprawnością. Sprzęt trafił do Błażeja, podopiecznego SOSW. Fundacja przypomina, że niepotrzebną odzież można wrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników. Wszystkie rzeczy są poddawane w 100% recyklingowi. Oddając odzież do odpowiednich kontenerów, dbamy przede wszystkim o środowisko naturalne. Natomiast część środków pochodzących z przetworzonej odzieży zasila konto Fundacji Eco Textil, która pomaga osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

 

fot. powiat.konin.pl

  • Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrzebnej odzieży
  • Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrzebnej odzieży

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Oby na tym pięknym rowerze obdarowany nie przekroczył prędkości, bo nasza dzielna Policja z radarem go namierzy, "Za zakrętem stali, rower mu zabrali", bo oni tylko to potrafią. Nie lubię Policji.
Dodano: 07.05.2021 12:13    Przez: Tak już mam
A kto lubi Policję, no może Marta Lempart ?
Dodano: 08.05.2021 12:30    Przez: Strajk macic

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.