Dzisiaj jest wtorek 15 czerwca 2021, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16622) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (3)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (2)

Kramsk. Urzędnicy pomagają mieszkańcom w wypełnianiu wniosków

Dodano: 8.05.2021 14:59
Źródło: LM.pl

Kramscy urzędnicy pomagają wypełniać mieszkańcom wnioski, pozwalające skorzystać ze zwrotu 60 procent kosztów w ramach Programu „Czyste Powietrze“.

Program ruszył w 2019 roku. Dzięki niemu można otrzymać pieniądze na wymianę źródła ciepła, termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej czy montaż paneli fotowoltaicznych. W momencie startu programu kwoty dofinasowania były wyższe, nawet do 90 procent kosztów inwestycji. Zasady zmieniono w maju 2020 roku. Teraz można starać się o zwrot do 30 procent i do 60 procent kosztów, w zależności od zakresu wykonywanych prac. Aby jednak otrzymać dofinasowanie trzeba złożyć wniosek. Ułatwiają to pracownicy punktu informacyjnego Projektu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Kramsk.

– Pomagamy w każdej możliwej kwestii, nawet w zakładaniu poczty internetowej, której posiadanie jest niezbędne, by złożyć wniosek. Program wymaga też zaświadczenia o dochodach, które wydaje wydział świadczeń rodzinnych naszego urzędu. Wypełniamy wniosek wraz z mieszkańcem i wysyłamy do WFOŚiGW. Oczywiście nie bierzemy za to żadnych opłat! – mówi Katarzyna Filipiak-Szymczak z Urzędu Gminy w Kramsku.

Złożenie wniosku to pierwszy krok, później jest kolejne 30 miesięcy na realizację. Jak podkreśla Katarzyna Filipiak-Szymczak, warto przemyśleć zakres prac, bo wniosek można złożyć tylko raz! Ale realizację inwestycji można rozłożyć w czasie.

– Gdy mieszkaniec na przykład wymieni piec, przychodzi do nas z fakturami i wspólnie wysyłamy do WFOŚiGW wniosek o płatność. W tym także pomagamy, bo niezbędne jest przesłanie informacji o nowym piecu, certyfikatów i innych dokumentów wymaganych przez WFOŚiGW. Dzięki programowi mieszkańcy naszej gminy mogą jednak dokonać całkowitego energetycznego zmodernizowania swojej nieruchomości – przyznaje Katarzyna Filipiak-Szymczak.

W ubiegłym roku za pośrednictwem Urzędu Gminy w Kramsku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wpłynęło 67 wniosków o dofinasowanie w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego kobiety posługują się dwoma nazwiskami ?
Dodano: 08.05.2021 15:49    Przez: Kramsk
Kramsk! Kobiety posługują się dwoma nazwiskami, bo np. są po studiach, doktoracie czy zasłynęły z jakiś badań naukowych lub społecznie udzielały się pod nazwiskiem panieńskim i teraz gdyby miały tylko nazwisko męża, nie wszyscy by Je kojarzyli...!!! Ale Mężczyźni też nieraz przyjmują nazwisko żony i w ten sposób też mają podwójne nazwiska...!!! To normalne w cywilizowanym kraju...!!!
Dodano: 08.05.2021 18:27    Przez: Wiedźma
A ty jesteś kobietą czy mężczyzną, a może rano mężczyzną a wieczorem kobietą, lub na odwrót ?
Dodano: 09.05.2021 13:17    Przez: Gender

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.