Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16418) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Budowa dworca. PKP przekazało dokumenty do ministerstw

Dodano: 9.05.2021 10:54
Źródło: LM.pl

W trzecim kwartale tego roku ma rozpocząć się budowa dworca kolejowego w Koninie. Władze PKP podjęły już decyzję o wniesieniu aportu do spółki celowej, teraz wnioski te rozpatrują ministerstwa.

Budowa nowego dworca kolejowego w Koninie nie może wystartować już od kilku lat. Realizować mają ją dwa podmioty – PKP S.A. oraz spółka Dekada, czyli przedsiębiorstwo mające odpowiadać za przestrzeń handlową w nowym kompleksie. Wspólnie powołały trzecią spółkę, Xcity Investment, bezpośrednio odpowiedzialną za budowę dworca.

Od kilkunastu miesięcy inwestycja jednak stoi. PKP S.A. powinna wnieść aport do Xcity Investments w postaci nieruchomości. Do tej pory to się nie stało, choć publiczna spółka w ostatnim czasie wykonała kolejny krok, by w końcu dopełnić formalności. – Wewnętrzne zgody korporacyjne zostały już wydane, obecnie wnioski aportowe są rozpatrywane przez właściwe ministerstwa – informuje Bartłomiej Sarna z Biura Komunikacji PKP S.A.

Jak wcześniej informowaliśmy, początek budowy dworca w Koninie zaplanowany jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Czy ten termin nadal jest aktualny? PKP S.A. podtrzymuje, że tak. – Zgodnie ze wstępnym harmonogramem inwestycji rozpoczęcie prac planowane jest w III kwartale 2021 r. – czytamy w przesłanej informacji.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dworzec kolejowy,   dworzec,   PKP,   budowa dworca,   Dekada,   XCity Investment,   aport



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar jak zobaczę to uwierzę.
Dodano: 9.05.2021 11:56    Przez: Tony Soprano
A czy w tym ministerstwie to wiedzą co to dworzec i gdzie leży Konin.
Dodano: 9.05.2021 13:08    Przez: J23
Polska to taka Wenezuela się robi.Kilkanaście ministerstw, kilkaset tysięcy urzędników, wszędzie zgody, koncesje, pozwolenia i... nic.Chętnych do zarządzania jest wielu, każdy chciałby decydować, planować, a najlepiej politykować za państwowe pieniądze.Szkoda tylko, że zwykłych pracowników, wykonujących potrzebną pracę, traktuje się jak psy. No, ale... Przecież jest tak dobrze, że pewnie za chwilę wszyscy będziemy milionerami.
Dodano: 9.05.2021 18:44    Przez: Aleksander
Szkoda tylko że przez te lata spóźnienia koszty budowy wzrosną o co najmniej 30%...
Dodano: 9.05.2021 21:45    Przez: Arkadiusz
Mało sklepów w Koninie, jeszcze nam brakuje Galerii Handlowej, bo jak rozumiem sam Dworzec będzie tylko dodatkiem do Galerii ? Sklepy w obydwu częściach Konina pustoszeją, handlowcy się wynieśli z braku klientów, a tu na Dworcu Kolejowym powstanie sieć butików ? To, że podróżny chce coś zjeść czy wypić na ciepło to ja rozumiem, ale po co handel ciuchami czy butami ?
Dodano: 9.05.2021 16:51    Przez: Podróżny

KOMENTARZE

avatar jak zobaczę to uwierzę.
Dodano: 09.05.2021 11:56    Przez: Tony Soprano
A czy w tym ministerstwie to wiedzą co to dworzec i gdzie leży Konin.
Dodano: 09.05.2021 13:08    Przez: J23
Kto rządzi w Polsce, czy ta sama formacja polityczna co w Koninie, mogli mieszkańcy Konina przy urnach wyborczych wybrać rozsądnie, a Dworzec Kolejowy już dawno byłby wizytówką Konina, a teraz biadolenie, że rząd PiS-u jest "be". Polak zawsze mądry ale po szkodzie.
Dodano: 09.05.2021 13:36    Przez: Tylko nie PO
Ja mam dwie "wizytówki" Konina-są to plany miasta.Na jednym jest fota zakrystii w starym Koninie,na drugim pomnik Wyszyńskiego.
Dodano: 09.05.2021 13:56    Przez: Grzech Walerian
A Synagogę masz, bo zdaniem niektórych to najważniejszy budynek w Koninie ?
Dodano: 09.05.2021 16:54    Przez: Bez grzechu
Do-Bez grzechu:Facet napisał,że obecnie drukują takie śmieszne mapy,a ty zaraz na kolana.Nerwowy jesteś.
Dodano: 09.05.2021 18:47    Przez: Andrzej Mleczko
Mało sklepów w Koninie, jeszcze nam brakuje Galerii Handlowej, bo jak rozumiem sam Dworzec będzie tylko dodatkiem do Galerii ? Sklepy w obydwu częściach Konina pustoszeją, handlowcy się wynieśli z braku klientów, a tu na Dworcu Kolejowym powstanie sieć butików ? To, że podróżny chce coś zjeść czy wypić na ciepło to ja rozumiem, ale po co handel ciuchami czy butami ?
Dodano: 09.05.2021 16:51    Przez: Podróżny
Handel będzie po to, by sprzedawcy i kupujący zajęli miejsca na parkingu, bo inaczej to jeszcze podróżujący pociągiem mógłby stanąć na parkingu, a przecież nie można do tego dopuścić!!!
Dodano: 10.05.2021 10:10    Przez: GalaktycznyEdek
Polska to taka Wenezuela się robi.Kilkanaście ministerstw, kilkaset tysięcy urzędników, wszędzie zgody, koncesje, pozwolenia i... nic.Chętnych do zarządzania jest wielu, każdy chciałby decydować, planować, a najlepiej politykować za państwowe pieniądze.Szkoda tylko, że zwykłych pracowników, wykonujących potrzebną pracę, traktuje się jak psy. No, ale... Przecież jest tak dobrze, że pewnie za chwilę wszyscy będziemy milionerami.
Dodano: 09.05.2021 18:44    Przez: Aleksander
"O take Polske walczyliźmy"-powiedział klasyk.A,jak się traktuje psy w tym kraju-słuszna uwaga.
Dodano: 09.05.2021 18:50    Przez: suzuki bandit
Jak dobrze pamiętam, za rządów PO i Tuska przybyło w administracji 100 tyś biurokratów i tak pozostało, a miały być redukcje, bo komputery.
Dodano: 10.05.2021 07:17    Przez: Redukcja urzędników
Na szczęście za Pisu ubyło.
Dodano: 10.05.2021 15:31    Przez: Marysia
Szkoda tylko że przez te lata spóźnienia koszty budowy wzrosną o co najmniej 30%...
Dodano: 09.05.2021 21:45    Przez: Arkadiusz
Tak ma być...
Dodano: 11.05.2021 10:22    Przez: as
Co by w tym mieście nie zrobili ,, na dobre mieszkańcom ,, , przy tym obecnym planowaniu śmiało mogę napisać że mój ojciec nie dożyje , ja również może syn mając koło 50tki.
Dodano: 11.05.2021 18:49    Przez: NaKońcuKomin