Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16031) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i medale dla druhów

Dodano: 9.05.2021 11:15

Podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka, jednostka OSP w Żychlinie przyjęła do użytku nowy wóz.

W żychlińskim kościele odbyła się w reżimie sanitarnym msza koncelebrowana w intencji druhów strażaków. W nabożeństwie na powietrzu uczestniczył wójt gminy Stare Miasto - Dariusz Puchała oraz jego zastępca Janusz Frysiak. Prezydium ZOG ZOSP RP w Starym Mieście reprezentował prezes Ireneusz Ćwiek oraz delegacje OSP w Barczygłowie, OSP w Główiewie, OSP Janowice, OSP w Karsach, OSP w Kazimierowie, OSP Krągola, OSP Lisiec Wielki, OSP Modła Królewska, OSP w Ruminie, KSRG Stare Miasto, OSP Żdżary i OSP w Żychlinie.

Po mszy, proboszcz ks. Waldemar Szafrański, poświęcił nowo nabyty pojazd pożarniczy OSP w Żychlinie. Wręczono również odznaczenia zasłużonym druhom. Złoty znak związku OSP RP otrzymał dh Kazimierz Wróblewski, prezes OSP Lisiec Wielki. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza oznaczono druha Czesława Kościelskiego z OSP Żychlin, a złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał dh Mariusz Czernielewski z OSP Janowice.

Źródło: Gmina Stare Miasto

  • Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i medale dla druhów
  • Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i medale dla druhów
  • Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i medale dla druhów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   OSP Żychlin,   wóz strażacki,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Msza pomoże druhom ?
Dodano: 9.05.2021 13:01    Przez: Naprawdę ?
Proboszcz poświęcił nowo nabyty pojazd pożarniczy, to teraz ten pojazd będzie święty jak święte obrazy, święte figury, święte krzyże ? W Kościele Katolickim wszystko jest święte, a sami księża to istne anioły ?
Dodano: 9.05.2021 13:08    Przez: Święci księża ?

KOMENTARZE

Msza pomoże druhom ?
Dodano: 09.05.2021 13:01    Przez: Naprawdę ?
Proboszcz poświęcił nowo nabyty pojazd pożarniczy, to teraz ten pojazd będzie święty jak święte obrazy, święte figury, święte krzyże ? W Kościele Katolickim wszystko jest święte, a sami księża to istne anioły ?
Dodano: 09.05.2021 13:08    Przez: Święci księża ?
Ty się mnie nie czepiaj bo dostaniesz po łapach od naszej policji i katolicji. Wszystko jest święte a my księża to istne anioły, chyba Pan Bóg to potwierdzi, a może po czasie przemyśli z rozwagą i da nam szlaban z " rozumną uwagą"!
Dodano: 09.05.2021 18:18    Przez: Ksiądz
Czasem mam wrażenie,że ludzie kupują jakieś auta,budują szamba,czy oczyszczalnie specjalnie po to,żeby swojemu proboszczowi sprawić uciechę-niech sobie chłopina pokropi.
Dodano: 10.05.2021 22:31    Przez: Grzech Walerian
Grzech Walerian! To nie wrażenie to " pewnik", dzisiaj wszystko co się kupuje, buduje, otwiera trzeba " miotełką proboszcza" pokropić i dać chłopinie zarobić...!!! Bo w tym kraju liczy się tylko tylko " poświęcenie" i kasy na tym zarobienie...!!!
Dodano: 11.05.2021 02:35    Przez: Wiedźma

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.