Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16038) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środki na leczenie

Dodano: 9.05.2021 13:16
Źródło: LM.pl

Pilnej pomocy potrzebuje Mateusz Michalski, prezes Górnika Konin. Po ciężkim przejściu zakażenia koronawirusem wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Mateusz Michalski z Górnikiem Konin związany jest od lat. W przeszłości wspomagał finansowo klub z Konina, był również członkiem zarządu, a od 2017 roku jest prezesem Górnika. W ostatnich tygodniach przeszedł COVID-19. Ze względu na choroby współistniejące przebieg zakażenia był ciężki, a koronawirus doprowadził do sporych zniszczeń w jego organizmie.

Wirus zajął ponad 60% płuc doprowadzając do zwłóknień, dlatego wymaga ciągłej tlenoterapii i farmakoterapii. W wyniku powikłań konieczne są również wielokrotne natychmiastowe wizyty u specjalistów (tj. pulmonolog, kardiolog), ponieważ NFZ oferuje bardzo odległe terminy. Ponadto wymagana jest tzw. rehabilitacja po COVID-19, na którą również jest długi czas oczekiwania – wyliczają bliscy Mateusza Michalskiego.

Ze względu na chorobę Mateusz Michalski nie może prowadzić swojej firmy, która była jego jedynym źródłem dochodu. Stąd prośba o wsparcie w leczeniu prezesa konińskiego klubu. – Każdy związany z tym klubem wie, że to on zawsze wyciągał pomocną dłoń i był mu oddany całym sercem. Teraz przyszedł czas, gdy to my w jego imieniu szukamy pomocy – czytamy na stronie specjalnie uruchomionej internetowej zbiórki.

Do tej pory udało się zgromadzić niemal 1,5 tys. zł. Wspomóc Mateusza Michalskiego można TUTAJ.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.