Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16415) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Kulturowy Konin w synagodze. Wiktor Zborowski i zespół Shalom

Dodano: 10.05.2021 11:27

Synagoga po dziesięciu latach wraca do kulturalnego życia Konina.

11 czerwca, prezydent Konina i Koniński Dom Kultury zapraszają w mury synagogi na niesamowite wydarzenie. W ramach projektu Kulturowy Konin fragmenty dzieł Isaaca Singera przeczyta Wiktor Zborowski. Aktorowi towarzyszyć będzie poznański zespół Shalom. Na wydarzenie obowiązują zaproszenia, które można odbierać w kasie KDK.

Wiktor Zborowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył 1973 r. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków ,,Czterdziestolatka" (Karta ze Spitzbergenu, czyli oczarowanie). Wraz z Krzysztofem Majchrzakiem stworzyli tam role przezabawnych inżynierów dowcipnisiów. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach. Zachwycił krytykę i widzów doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji ,,Ogniem i mieczem" (biografia, strona oficjalna artysty)

Zespół Shalom powstał w Poznaniu w 2000 roku przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Izraelskiej z potrzeby prezentowania kultury żydowskiej mieszkańcom Wielkopolski. Od tamtej pory, dzięki niesłabnącemu zainteresowaniu tematem i olbrzymiemu sukcesowi artystycznemu, grupa koncertuje w całej Polsce. Członkami zespołu są wykształceni i pełni pasji muzycy, którzy z sentymentem i zaangażowaniem podchodzą do muzyki żydowskiej, nadając jej własny, pogodny charakter. Zespół wykonuje instrumentalne i legendarne melodie klezmerskie, które są świetnie znane szerokiej publiczności, lecz tym co wyróżnia zespół spośród innych, jest ponadczasowa i autorska interpretacja starych i nowych żydowskich pieśni, śpiewanych na głosy w języku hebrajskim (opis:kultura.poznan.pl)

Kulturowy Konin
Wiktor Zborowski i Shalom
11 czerwca, godz. 18.00
Synagoga w Koninie
Obowiązują zaproszenia 

   • Kulturowy Konin w synagodze. Wiktor Zborowski i zespół Shalom

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:synagoga Konin,   kulturowy Konin,   KDK,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dr David Duke: Chabad Lubawicz - syjonizm, talmudyzm, nienawiść do gojów.
Dodano: 10.05.2021 15:50    Przez: Piotr

KOMENTARZE

Najważniejszym budynkiem w Koninie jest Synagoga ? Czy Żydzi będą się w naszym, polskim mieście zwanym Koninem osiedlać ? Czy Żydzi przejmą władzę nad Koninem i kiedy to nastąpi ? I czy nam Polakom zostaną tylko ulice, pewnie do sprzątania ?
Dodano: 10.05.2021 12:28    Przez: Tylko pytam
"Beczka prochu płonie". Dramat w meczecie. Nagrania z Izraela obiegły świat.
Dodano: 10.05.2021 15:26    Przez: Piotr
Widzę,że coś wiesz,zatem oświeć nas-czy Żydzi przejma władze w mieście w wyniku wyborów,czy zbrojnie?I dlaczego Konin? Czy będą nas wyrzucać z domów,czy eksmitować administracyjnie? Czy ulice będziemy sprzątać przymusowo,czy kto chętny? Odpowiedz,proszę,bo będę miał jeszcze kilka pytań.
Dodano: 10.05.2021 17:20    Przez: Zaniepokojony
Prawdziwy holocaust - Palestyna - nacjonalista.pl
Dodano: 10.05.2021 15:48    Przez: Piotr
Dr David Duke: Chabad Lubawicz - syjonizm, talmudyzm, nienawiść do gojów.
Dodano: 10.05.2021 15:50    Przez: Piotr
"Zniesławienie" (Defamation) - film zakazany.
Dodano: 10.05.2021 15:54    Przez: Piotr
Jak Lech Kaczyński witał w Polsce żydowską lożę B'nai B'rith.
Dodano: 10.05.2021 15:56    Przez: Piotr
Ten Izrael to jest w Europie czy nie ? Bo w piłce nożnej Izrael grał jak były mistrzostwa Europy, a i na Eurowizję też się pchają i biorą udział. Do Polski ma ich tu przybyć ponad trzy miliony - tak powiedział Sławomir Sierakowski Zresztą polskie paszporty już mają. PiS (Partia Interesów Syjonistycznych) już ich w paszporty wszystkich wyposażyła, a i mieszkania im pilnie budują pod kryptonimem "Mieszkanie Plus". Hmm... ale PO też nie jest lepsze, czego dowodem może być nasz prezydent Konina, który im funduje Synagogę i zapewnia Chanukę, zabawę i rozrywkę, to wszystko za pieniądze konińskich podatników.
Dodano: 10.05.2021 22:34    Przez: Matilan
Oglądaj się często za siebie,bo oni chodzą za tobą krok w krok i gadają o tobie,że zrobią z ciebie MACE!!!
Dodano: 10.05.2021 22:53    Przez: stara cyganka przedwojenna
Dlaczego Żydzi tak bardzo nienawidzą nas Polaków ? Tak nam się odwdzięczaj za to, że ich gościmy od 1.000 lat ? Przecież oni u nas tylko pomieszkują jako goście, a więc powinni być nam za to wdzięczni. Nie jestem anty-semitą, ale uważam że ich kraj Izrael na nich czeka. Włącz TVN a przekonasz się jaki oni mają do nas stosunek, nie wspominam o Gazecie Wyborczej, bo tej gazety nie wziął bym do ręki.
Dodano: 11.05.2021 07:37    Przez: Miłujmy się nawzajem
Jesteś jeszcze młody i za bardzo wierzysz babci.Nienawidzą nas wszyscy sąsiedzi,bo wtrącamy się im do rządzenia.Dalsze kraje śmieją się z nas,za pomysły nowej ewangelizacji Europy.A USA lekceważy nas ciężko,vide:chociażby wdzięczący się polski prezydent,na stojąco podpisujący dokumenty przed rozpartym w fotelu Trumpem.Obciach na cały świat.
Dodano: 11.05.2021 10:45    Przez: Grzech Walerian
Do Miłujmy:Żydzi z pustyni i pisaku,w ciągu kilkudziesięciu lat zbudowali potężne państwo,z energią jądrową i rakietami kosmicznymi.U nas największym wyczynem technicznym był przez lata wielki ołtarz dla papieża,podczas jego wizyt.Obecnie to Chrystus świebodziński.Izraelski oddział komandosów potrzebowałby piętnastu minut,żeby spacyfikować naszych terytorialsów.Itd,itp,etc. Zatem-lepiej szanować tych,którzy nie mają wobec nas wrogich zamiarów i brać z nich przykład.
Dodano: 11.05.2021 11:11    Przez: Zappa
Shlomo Sand Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski. (książka)
Dodano: 11.05.2021 15:47    Przez: Piotr
Tacy,czy siacy-są i my możemy im tylko naskoczyć.
Dodano: 11.05.2021 16:26    Przez: Polak nadwarciański
avatar Dla jednego dyrektorka kupują za miliony ruderę, którą mieszkańcy muszą utrzymywać. Przy wyborach WYPAD!
Dodano: 12.05.2021 00:45    Przez: komornikKoninski

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.