Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16291) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

O roli języka w naszym życiu, czyli Czwartkowe spotkania z uczelnią

Dodano: 13.05.2021 11:46

Prof. dr hab. Roman Lewicki podczas wykładu „Język od podszewki” podzieli się refleksjami na temat funkcjonowania i roli języka w naszym życiu. 

Język to uporządkowany zasób znaków i norm umożliwiających porozumiewanie się w społeczności. Możemy go rozpatrywać w różnych kategoriach, a więc jako język mówiony, pisany, narodowy, literacki, poetycki i wiele innych. Prof. dr hab. Roman Lewicki podczas wykładu „Język od podszewki” podzieli się refleksjami na temat funkcjonowania i roli języka w naszym życiu. Odpowie na pytania dotyczące istoty języka, od budowy po reguły nim rządzące. Wiedza ta pozwoli zrozumieć jego możliwości i moc w kontaktach z innymi w różnych sytuacjach komunikowania się.

Profesor Roman Lewicki jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie. Prowadzi badania na temat dydaktyki języka oraz przekładu. Uczy młodych filologów tłumaczenia specjalistycznego i wiedzy o języku.

Na wykład online, z cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią", zapraszamy 13 maja o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/26wUn

 Serdecznie zapraszamy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

  • O roli języka w naszym życiu, czyli Czwartkowe spotkania z uczelnią

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PWSZ Konin,   czwartkowe spotkania z uczelnią,   język,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Proszę poczytać komentarze komentujących na LM-e, wielu tu piszących nie zna podstaw języka polskiego, ale ubliżać i przeklinać to oni świetnie potrafią, wstyd za tych ludzi, tym bardziej, że mieszkają na ziemi konińskiej.
Dodano: 10.05.2021 12:23    Przez: Język polski

KOMENTARZE

Proszę poczytać komentarze komentujących na LM-e, wielu tu piszących nie zna podstaw języka polskiego, ale ubliżać i przeklinać to oni świetnie potrafią, wstyd za tych ludzi, tym bardziej, że mieszkają na ziemi konińskiej.
Dodano: 10.05.2021 12:23    Przez: Język polski
Ziemia konińska nie jest jakimś szczególnym regionem.Ot trochę trawy i trzy drzewa.Rzeczułka posuwa leniwie do celu (sorry,rozmarzyłem się).Chyba,że masz na myśli wizytę papieża,to tak,tu się zgodzę.jakoby Duch zstąpił i odmienił oblicze.
Dodano: 10.05.2021 22:48    Przez: Marian katecheta bezrobotny
Rzeczywiście czytając komentarze niektórych, można odnieść wrażenie, że wśród wielu tu piszących objawia się analfabetyzm wtórny. Proszę zwrócić uwagę na zamieszczane teksty na tym portalu, dlaczego Polacy nie potrafią pisać po polsku ?
Dodano: 13.05.2021 13:12    Przez: Polonistka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.