Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16027) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Nowe technologie to przyszłość kancelarii prawnej

Materiał promocyjny

Dodano: 11.05.2021 12:45

Postęp technologiczny jest dziś szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Rozwój nowych technologii w biznesie jest również szansą dla kancelarii prawnych, które dzięki specjalizacji w tym kierunku, mają możliwość zdobycia nowych, kluczowych klientów. Jak wygląda pomoc prawna w zakresie nowych technologii? Jakie zadania stoją przed kancelariami prawnymi oferującymi tego typu usługi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w poniższym artykule.

Prawo w firmie - własny radca prawny, czy obsługa profesjonalnej kancelarii?

Każda działalność gospodarcza w pewnym momencie potrzebuje obsługi prawnej, która wesprze ją w bieżącym funkcjonowaniu. Przedsiębiorca może korzystać z tego typu usług na dwa sposoby, a mianowicie zatrudniając własnego radcę prawnego lub korzystając z outsourcingu obsługi prawnej. Zewnętrzna kancelaria prawna wydaje się być lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie generuje kosztów w postaci konieczności utrzymania etatu. Zaletą jest również dostęp do dedykowanych specjalistów z każdej dziedziny prawa.

Kancelaria prawna to zespół prawników, którzy współpracują ze sobą świadcząc usługi na rzecz danego klienta. Jego członkowie wymieniają się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem, co podnosi skuteczność ich działań. Najważniejsze zadania kancelarii prawnej w zakresie obsługi firm to m.in.:

 • przygotowywanie umów w zakresie handlu, współpracy, czy zatrudniania pracowników;
 • weryfikowanie umów wpływających od partnerów biznesowych firmy;
 • reprezentowanie firmy w sporach;
 • doradztwo prawne i wsparcie w negocjacjach z partnerami;
 • wydawanie opinii prawnych;
 • bieżące monitorowanie działalności pod kątem funkcjonowania zgodnego z prawem, przestrzegania zasad uczciwej konkurencji, czy kodeksu pracy.
   

Zadania kancelarii prawnej w ramach Prawa nowych technologii

Prawo nowych technologii to dziedzina, która w ostatnich latach coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Dzieje się tak, ponieważ postęp technologiczny zdecydowanie przyspiesza, a na rynku pojawia się coraz więcej firm, które tworzą nowe rozwiązania dla innych lub wdrażają je we własnej działalności. Wyspecjalizowana kancelaria prawnicza gwarantuję profesjonalną obsługę prawną w tym zakresie, która polega m.in. na:

 • przygotowywaniu umów dla podmiotów z branży nowych technologii, np. umów wdrożeniowych systemów komputerowych, umów rozwoju oprogramowania, umów serwisowych, czy umów utrzymania w ruchu systemów komputerowych;
 • opracowywaniu opinii prawnych dotyczących transferu technologii oraz komercjalizacji praw własności intelektualnej (umowy licencyjne, umowy przenoszące autorskie prawa majątkowe);
 • przygotowywaniu umów licencyjnych dla klientów końcowych dotyczących stworzonego oprogramowania;
 • negocjacji umów o przeniesienie majątkowych praw autorskich z twórcami lub producentami oprogramowania i systemów informatycznych;
 • opracowywaniu i negocjacji ze sprzedawcami umów dystrybucyjnych oraz wydawniczych;
 • negocjacji praw majątkowych oraz umów licencji do kodów źródłowych oprogramowania oraz gier komputerowych.
 • wyjaśnianiu zagadnień prawnych w zakresie reklamy internetowej oraz marketingu i promocji w mediach społecznościowych.
 • tworzeniu wzorów umów wykorzystywanych w ramach bieżącego funkcjonowania firmy w branży nowych technologii;
 • tworzeniu oraz wdrażaniu standardów ochrony informacji i danych osobowych;
 • przeprowadzaniu audytów pozwalających określić poziom ochrony własności intelektualnej, know-how oraz tajemnic handlowych w firmie;
 • tworzeniu oraz wdrażaniu strategii dotyczących ochrony własności intelektualnej, tajemnic handlowych oraz know-how w przedsiębiorstwie;
 • doradztwie prawnym i wsparciu w negocjacjach oraz tworzeniu umów badawczo-rozwojowych;
 • doradztwie prawnym w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz dotacji na innowacje;
 • Obsługi prawnej start-upów.

Wyspecjalizowana kancelaria prawna powinna świadczyć usługi zarówno w zakresie standardowych przepisów prawnych, jak i zagadnień ściśle dotyczących danej branży. Fachowe wsparcie w tym zakresie jest bezcenne z punktu widzenia przedsiębiorcy, który ze spokojem może skupić się na rozwoju własnej działalności. Współpraca z odpowiednia kancelarią prawną umożliwia wykorzystanie wiedzy dobrych prawników, którzy ją tworzą. Dobry prawnik to taki, który rozumie potrzeby współczesnych firm, a także nowe technologie, które funkcjonują w biznesie. W związku z tym śmiało można stwierdzić, że przyszłość rynku prawnego stanowi outsourcing obsługi prawnej, który umożliwia korzystanie z wiedzy wielu prawników o określonych specjalizacjach.

Więcej pod adresem: https://www.bhpex.pl/kancelaria-prawna/.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:prawo,   technologieDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.