Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16367) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Słupca. Przy ul. Sikorskiego działa punkt szczepień powszechnych

Dodano: 11.05.2021 13:57

Od dzisiaj (11.05.) w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego w Słupcy działa Punkt Szczepień Powszechnych.

Poczekalnia, pomieszczenie rejestracyjne i gabinet szczepień znajdują się na najniższej kondygnacji, do której prowadzą tablice informacyjne wykonane zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Do punktu najprościej dostać można się drogą dojazdową od strony szpitala. Każdy kto zmierza do punktu szczepień, w pierwszej kolejności natknie się na żołnierza 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którego zadaniem jest kierowanie osób zainteresowanych do odpowiedniego gabinetu. W tym samym budynku znajduje się bowiem, także populacyjny punkt szczepień. Zejście do punktu powszechnego odsłania przed pacjentem ogromną poczekalnię, gdzie wiele osób jednocześnie może oczekiwać na swoją kolej z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Obowiązkiem każdego wchodzącego jest dezynfekcja dłoni. Dalej, pacjent przechodzi w kierunku pomieszczenia rejestracyjnego, gdzie sekretarka uzupełnia dane w dokumentach, a następnie kierowany jest do gabinetu szczepień, w którym lekarz kwalifikuje daną osobę do szczepienia.

Słupecki PSP ma zaplanowane na dzisiaj zaszczepienie 180 osób, natomiast w punkcie populacyjnym zabiegowi poddanych zostanie 150 osób. Jest to bardzo dobry wskaźnik wyszczepialności, który z nawiązką wypełnia kryteria nałożone przez NFZ. Gotowość zespołów podkreśla Jadwiga Górska, koordynator ds. szczepień w słupeckim szpitalu, która poinformowała, że zabiegi wykonywane będą nawet w święto Bożego Ciała. Na najbliższy tydzień Punkt Szczepień Powszechnych w Słupcy otrzymał 630 dawek preparatu Pfizera. Wiadomo jednak, że wkrótce pojawią się także szczepionki Johnson&Johnson. Liczba już dokonanych rejestracji jest na tyle duża, że najbliższe wolne terminy są możliwe po wspomnianym Bożym Ciele.

Cały czas można dokonać rejestracji za pośrednictwem infolinii NFZ pod numer 989 lub wysyłając sms na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Można też rejestrować się bezpośrednio w punkcie szczepień.

Źródło: Powiat Słupecki 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Słupca,   Punkt Szczepień Powszechnych,   koronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Cała Słupca się szczepi, to teraz mieszkańcy Słupcy i okolic po zaszczepieniu nie będą umierać i będą na ziemi żyli długo i szczęśliwie ?
Dodano: 11.05.2021 18:29    Przez: Tak ?
Wierzący ufa Bogu, niewierny szczepionkom, w których nie wiadomo co jest i jak ona zadziała na ludzki organizm.
Dodano: 11.05.2021 18:32    Przez: Zaufaj Bogu
Bóg swoich obroni,nawet zaszczepionych,a reszta do piekła,co nie?
Dodano: 12.05.2021 10:51    Przez: zaszczepiony antyszczepion
Babcie i dziadkowie tłumnie drepczą do punktów szczepień, bo przecież mając 80 lat chcą drugie tyle żyć tu na ziemi, bojąc się spotkania z Bogiem.
Dodano: 11.05.2021 18:34    Przez: Oj niewierni, niewierni
" Działa punkt szczepień powszechnych..." czyli co(?) Ludzie chcą się szczepić czy nie...??!! MZ wystosował " List uświadamiający" dla Ludzi niezaszczepionych i nie zapisanych na szczepienie czyli przygotowują się do wprowadzenia " przymusowych szczepień", do tej pory jest socjotechnika i psychologia behawioralna i testują Nas na ile My sami poddamy się Ich eksperymentowi medycznemu...!!! A przecież podobno jest dobrowolność szczepień, ale " podobno" tak jak "prawie" robi różnicę...!!! Ludzkość myślmy samodzielnie i logicznie, nie dajmy się systemowi i nachalnej propagandzie szczepiennej...!!!
Dodano: 11.05.2021 18:46    Przez: Wiedźma
Powinni dawać nagrody za szczepienie.bym sie szczepiła codziennie.Na przykład kolacja ze Zenkiem Martynkiem,czy jakoś.Martyniakiem chyba.Ale bez żony,bo to głupie.A synalek,szkoda gadać.bez wychowania.Jedna banda.
Dodano: 11.05.2021 22:21    Przez: stara babca przedwojenna
Ludzie niezaszczepieni będą stygmatyzowani, będą gorszym sortem, tak rządzi mój PiS ? Ja się nie szczepię, ale PiS dąży do tego aby nas zmusić i to zrobią, jeśli tak to stracą moje poparcie i wielu sympatyków PiS-u.
Dodano: 12.05.2021 07:24    Przez: PiS-owiec
Co ty robisz człowieku.Tam już jest panika w centrali Pisu.Ty sie szczep oj szczep.
Dodano: 12.05.2021 10:55    Przez: pżerażona

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.