Dzisiaj jest piątek 25 czerwca 2021, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16059) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wielkopolska Wschodnia w sojuszu odchodzących od w ... (0)Piłkarska kolejka: Sokół kończy sezon. Miejsca już ... (0)

Zamieszanie wokół szczepień. Komunikaty wywołały paraliż w POZ

Dodano: 12.05.2021 10:48

Zamieszanie wokół szczepień. Komunikaty rządowe wywołały paraliż w POZ.

Dezinformację, dezorientację, chaos organizacyjny, a co za tym idzie ogromne zamieszanie wśród pacjentów wywołały ostatnie komunikaty rządowe dotyczące skrócenia czasu oczekiwania na drugą dawkę szczepionki oraz szczepień osób niepełnosprawnych poza kolejnością. – Oczekujemy zaprzestania działań paraliżujących pracę podstawowej opieki zdrowotnej, sprowadzając ją do roli infolinii, na dodatek bez potwierdzenia dostaw szczepionek – piszą w liście do Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Adama Niedzielskiego, Ministra Zdrowia, lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

10 maja, podczas konferencji prasowej, Michał Dworczyk, szef KPRM, poinformował o kolejnych zmianach w zasadach szczepień. Do najważniejszych należą: skrócenie terminu podania drugiej dawki do 35 dni oraz szczepienia pacjentów z niepełnosprawnościami poza kolejnością.

- Jeśli chodzi o skrócenie terminu, to – zgodnie z pierwszymi zapowiedziami rządowymi – miało to z automatu dotyczyć osób zapisanych na szczepienie od 17 maja. Niestety, 11 maja, Minister Michał Dworczyk doprecyzował, że również zaszczepieni do 16 maja mogą we własnym zakresie próbować przesunąć termin, dzwoniąc lub przychodząc osobiście do swoich punktów szczepień. Jest to nie do przyjęcia co najmniej z dwóch powodów: nie mamy zagwarantowanych dostaw szczepionek dla tych osób, a co gorsza - placówki podstawowej opieki zdrowotnej sprowadzane są do roli infolinii. Pacjenci chcący zmienić termin już blokują linię osobom potrzebującym udzielenia świadczeń zdrowotnych – mówi Bożena Janicka.

Zdaniem PPOZ – brakuje także konkretów dotyczących szczepienia osób niepełnosprawnych poza kolejnością. - Nikt nie wskazał placówek, które miałyby przyjmować takie osoby na szczepienia poza kolejnością. Każdy punkt ma bowiem ustaloną liczbę pacjentów zarejestrowanych na konkretny dzień, a nawet godzinę. Co będzie jeśli zgłosi się kilka osób niepełnosprawnych, a nie będzie zapasu szczepionek? Co mamy powiedzieć, jeśli zabraknie dla wcześniej zarejestrowanych? Mamy im po prostu odmawiać? – pyta Bożena Janicka.

Problemy te zostały poruszone 11 maja podczas telekonferencji z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Ze strony NFZ w spotkaniu uczestniczyli: Filip Nowak- Prezes NFZ, Bernard Waśko – Zastępca Prezesa ds. Medycznych oraz Monika Mysińska - Główny Specjalista Sekretariatu Zastępcy Prezesa NFZ ds. Medycznych. PPOZ reprezentowali: Bożena Janicka - Prezes PPOZ, Marlena Skonieczna- Sekretarz PPOZ oraz Jarosław Król – członek Zarządu PPOZ.

- Poruszyliśmy wiele spraw, jednak zdecydowany ciężar uwagi skierowany był właśnie na szczepienia (również stan szczepień pacjentów 60 +). W piśmie skierowanym do Ministrów Michała Dworczyka oraz Adama Niedzielskiego domagamy się zaprzestania wprowadzania dezinformacji wśród pacjentów i utrudniania pracy placówkom POZ. Zmiany w organizacji szczepień, powinny być poparte konkretnymi wytycznymi, doprecyzowane i zgodne ze stanem faktycznym (szczególnie z wydolnością w dostawach szczepionek). Jak zawsze z naszej strony deklarujemy wolę współpracy w wypracowaniu realnych działań (również szczepień) w walce z pandemią oraz w sprawnym funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej – podkreśla prezes PPOZ.

Kolejne rozmowy zaplanowano jeszcze na maj.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PPOZ,   lekarze rodzinni,   Bożena Janicka,   koronawirus,   szczepienia,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dworczyk, Niedzielski i ta cała banda zaczyna gonić za swoim ogonem. Szkoda, że robią to naszym kosztem i za nasze pieniądze. Chaos, bałagan, prowizora, to nasze cechy narodowe. I my chcemy gonić Niemcy i inne bogate kraje :) z czym do ludu.
Dodano: 12.05.2021 11:33    Przez: Tomaszek55
Zobaczcie jaka nagonka w mediach aby wszyscy Polacy się zaszczepili, czy to jest dobrowolność ? Politycy namawiają, pseudo-eksperci namawiają i redaktorzy namawiają, ale ja nie skorzystam. TVP INFO niegdyś moja ulubiona i wiarygodna stacja telewizyjna stała się tubą propagandową PiS-u, szczepionki, szczepionki i jeszcze raz szczepionki, obecnie brzydzi mi się oglądać tą stację telewizyjną, a i w radio też to samo. PiS przegina palę.
Dodano: 12.05.2021 11:59    Przez: PiS-owiec

KOMENTARZE

Dworczyk, Niedzielski i ta cała banda zaczyna gonić za swoim ogonem. Szkoda, że robią to naszym kosztem i za nasze pieniądze. Chaos, bałagan, prowizora, to nasze cechy narodowe. I my chcemy gonić Niemcy i inne bogate kraje :) z czym do ludu.
Dodano: 12.05.2021 11:33    Przez: Tomaszek55
Co jest podejrzanego w tych szczepionkach, że tak na siłę chcą nas szczepić ? Ja się nie szczepię i nie mam problemów, a tych co się szczepią, niech szczepią 12 razy w roku.
Dodano: 12.05.2021 11:51    Przez: Zakrzepy poszczepienne
Zobaczcie jaka nagonka w mediach aby wszyscy Polacy się zaszczepili, czy to jest dobrowolność ? Politycy namawiają, pseudo-eksperci namawiają i redaktorzy namawiają, ale ja nie skorzystam. TVP INFO niegdyś moja ulubiona i wiarygodna stacja telewizyjna stała się tubą propagandową PiS-u, szczepionki, szczepionki i jeszcze raz szczepionki, obecnie brzydzi mi się oglądać tą stację telewizyjną, a i w radio też to samo. PiS przegina palę.
Dodano: 12.05.2021 11:59    Przez: PiS-owiec
Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i wiele osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 12.05.2021 12:38    Przez: Karol
Wsadźcie sobie ową „szczepionkę” wiadomo gdzie.
Dodano: 12.05.2021 12:46    Przez: Patryk
"Musimy osiągnąć odporność stadną", czy wy nie widzicie, że porównują nas do stada baranów, która idzie na rzeż ? Zaszczep się bo o to im chodzi, w tych szczepionkach musi być coś o czym my nie wiemy ?
Dodano: 12.05.2021 13:04    Przez: Nie wierz politykom
Czy Zakłady Pogrzebowe już zacierają ręce na samą myśl, że coraz więcej ludzi się szczepi ?
Dodano: 12.05.2021 13:33    Przez: Dobry biznes
"Komunikaty rządowe wywołały paraliż w POZ..."! Przecież wszystko co robi Nierząd wywołuje dezinformację, dezorientację i chaos... pisizm niszczy wszystko co tylko możliwe i wprowadza zamęt oraz dzieli Polaków...!!! Skrócili czas oczekiwania na drugą dawkę szczepionki, osoby niepełnosprawne poza kolejnością bez potwierdzenia dostaw szczepionek- takie rzeczy tylko w państwie bezprawia i niesprawiedliwości...!!! Czyli co(?) są osoby chętne się szczepić a MZ wystosowuje " Listy uświadamiające" dla niezaszczepionych i nie zapisanych na szczepienie jednocześnie mówiąc, że zapas szczepionek jest, ale gdy przychodzi do dostarczenia szczepionek do punktów szczepień to już brak potwierdzeń dostaw szczepionek... kłamstwo kłamstwem pogania...!!! Ludzkość myślmy samodzielnie i logicznie, nie dajmy się systemowi i nachalnej propagandzie szczepiennej...!!!
Dodano: 12.05.2021 13:50    Przez: Wiedźma
Gdyby rządziła inna opcja POlityczna miałabyś to samo a może i gorzej, władza niezależnie od barw politycznych po prostu chce nas rzucić na kolana, a społeczeństwo temu potulnie ulega.
Dodano: 12.05.2021 15:52    Przez: I tyle
Czy pani dr. Bożena Janicka reflektuje na moją szczepionkę, odstąpię jej z przyjemnością, niech kobieta się podwójnie zaszczepi i żyje aż do śmierci ?
Dodano: 12.05.2021 15:56    Przez: Samodzielnie myślący

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.