Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16366) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Paprotnia. Mieszkańcy nadal będą zabiegać o sygnalizację świetlną

Dodano: 13.05.2021 11:02

Mieszkańcy Paprotni, w gminie Krzymów, nie zgadzają się na odmowną decyzję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącą sygnalizacji świetlnej.

Władze gminy Krzymów starały się bowiem o budowę sygnalizacji w Paprotni i Genowefie. GDKiA zgodziła się tylko na tę drugą lokalizację. Mieszkańcy Paprotni postanowili działać. - Zrobiliśmy spotkanie. Pani dyrektor szkoły wystosowała pismo do generalnej dyrekcji dróg i zbierała podpisy. Zebraliśmy ich ponad pięćset. Mieszkańcy są zbulwersowani. Trzeba to skrzyżowanie doprowadzić do porządku, żeby były przejścia bezpieczne i przejazd. Nie chcemy przecież odbierać Genowefie świateł, bo nie o to chodzi, ale jeżeli należy tam założyć, to i u nas tym bardziej – mówi Henryk Jackowski, radny gminy Krzymów z Paprotni.

Radny osobiście dostarczył petycję do biura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Koninie oraz do Urzędu Gminy w Krzymowie. Do Ministerstwa Infrastruktury i GDKiA w Poznaniu listy dostarczy poseł Leszek Galemba.

Orędowniczką powstania sygnalizacji świetlnej w Paprotni jest Elżbieta Śmigielska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni. - Uważam, że jest bardzo potrzebna na drodze krajowej 92, która przebiega przez drogę prowadzącą do szkoły. Sygnalizacja zwiększyłaby bezpieczeństwo naszych uczniów. W ubiegłym roku w maju na tej trasie uległ wypadkowi nasz uczeń i do tej pory boryka się z jego konsekwencjami. Chłopiec doznał urazu głowy i nogi, przeszedł skomplikowane operacje, przebywał w śpiączce, tak, że obecnie korzysta jeszcze z rehabilitacji – mówi Elżbieta Śmigielska.

Władze gminy nie zamierzają zostawić tej sprawy, choć budowa sygnalizacji może być w tej chwili niemożliwa do realizacji. - W rozmowie w konińskim biurze GDKiA dowiedziałam się, że być może samo postawienie świateł nie jest rozwiązaniem. Muszą być z każdej strony lewoskręty, a nie wszędzie jest taka możliwość. W związku z tym generalna dyrekcja dróg nie wyraża zgody na postawienie tej sygnalizacji świetlnej – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Wójt ma jednak inny pomysł na bezpieczne skrzyżowanie w Paprotni. - Zaproponowałam rozważenie takiej propozycji. Być może udałoby się zrobić rondo w Paprotni. Moim zdaniem jest tam miejsce do takiej przebudowy i kierownik (biura GDKiA w Koninie – przyp. red.) nadmienił, że jest to warte rozważenia. Więc być może będzie to lepsze niż te światła – dodaje Danuta Mazur.

Źródło: Gmina Krzymów 

 

 

  • Paprotnia. Mieszkańcy będą nadal zabiegać o sygnalizację świetlną

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paprotnia,   sygnalizacja świetlna,   wójt,   Danuta Mazur,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jestem ZA i w pełni popieram zasadny pomysł mieszkanców Paprotni. Tak światła mają/MUSZĄ Powstać natychmiast. Z poważaniem mieszkanka ościennej miejscowości.
Dodano: 13.05.2021 11:36    Przez: polska
Ludzie o swoje sprawy powinni walczyć, niezależnie gdzie mieszkają czy na wsi czy w mieście, bo Władza sama o nas nie zadba. Dla Władzy jesteśmy potrzebni tylko przy wyborach, a potem nas olewają.
Dodano: 13.05.2021 15:39    Przez: Obywatel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.