Dzisiaj jest wtorek 15 czerwca 2021, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16622) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (3)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (2)

Rusza luzowanie obostrzeń. Bez masek na świeżym powietrzu

Dodano: 15.05.2021 08:15
Źródło: LM.pl

 

Od dzisiaj nie trzeba zakrywać ust i nosa na świeżym powietrzu. Działać mogą w końcu ogródki restauracji i kawiarni. Dozwolona została również działalność instytucji kultury.

Rozpoczęło się luzowanie obostrzeń. To ważne przede wszystkim dla właścicieli lokali gastronomicznych, które od blisko roku mogły sprzedawać jedzenie tylko na wynos. Od dzisiaj mogą przyjmować gości na świeżym powietrzu, w tzw. ogródkach. Zachować należy jednak dystans między stolikami (1,5 metra, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 metra). Instytucje kultury mogą wznowić działalność edukacyjną i animacyjną na otwartym powietrzu, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Dopuszczalna jest też aktywność sportowa, z udziałem maksymalnie 25 procent publiczności. Dzisiaj zniesiony został również obowiązek noszenia masek przy każdym wyjściu z domu. Należy jednak pamiętać, że usta i nos należy nadal zakrywać wchodząc do sklepów, galerii, kościołów, kin, czy autobusów.

Dalej, od 21 maja otwarte zostaną kina, teatry i filharmonie, ale przy 50 procentowym obłożeniu i zachowaniu reżimu sanitarnego. Natomiast od 28 maja restauracje i kawiarnie będą mogły przyjmować gości wewnątrz lokali, przy maksymalnym obłożeniu – 50 procent. Imprezy okolicznościowe, tj. wesela i komunie będą mogły odbywać się do maksymalnie 50 osób, ale do limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wróci również możliwość korzystania z siłowni, fitness klubów i basenów.

 

fot. Kancelaria Premiera

  • Rusza luzowanie obostrzeń. Bez masek na świeżym powietrzu
  • Rusza luzowanie obostrzeń. Bez masek na świeżym powietrzu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i wiele osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 15.05.2021 14:17    Przez: Karol

KOMENTARZE

no nareszcie ! bo już zdążyłem sobie opalić maseczkę na twarzy !
Dodano: 15.05.2021 08:32    Przez: aaa aaa
Gdybym był Premierem takim jak ty nigdy bym nie pozwolił zdjąć maseczki i przymusowo bym cię szczepił kilka razy w roku.
Dodano: 15.05.2021 11:37    Przez: Ignac
Mamy po 80-t lat i jesteśmy tak zastraszeni przez media, że nigdy maseczek nie zdejmiemy i chcemy się koniecznie szczepić kilka razy w roku aby żyć na ziemi wiecznie jak Świadkowie Jehowy. W szczepionkach widzimy jedyną nadzieję na szczęśliwe i bez chorób życie tu na ziemi, chcemy maseczek, chcemy szczepionek.
Dodano: 15.05.2021 12:11    Przez: Staruszkowie
Ja natomiast nie wyobrażam sobie życia bez korona-wirusa i szczepionek, życie byłoby nudne, korona-wirus to jest to na co czekałem całymi latami, no i te maseczki i szczepionki, one mnie uszczęśliwiły jak nikt i nic dotąd.
Dodano: 15.05.2021 12:16    Przez: Zadowolony
Dlaczego zluzowano obostrzenia, społeczeństwo chce aby rządzący ograniczali im swobody, społeczeństwo chce nosić kaganiec na twarzy w postaci maseczek, społeczeństwo chce cudownych szczepionek ?
Dodano: 15.05.2021 12:22    Przez: Luzowanie obostrzeń
Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i wiele osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 15.05.2021 14:17    Przez: Karol
Ludzie noście maseczki, w maseczkach wam do twarzy. Dzisiaj specjalnie wyszedłem na ulice Konina aby zobaczyć czy ludzie nadal noszą maseczki i o dziwo wielu głównie starszych ale też zdarzali się młodsi w maseczkach szczelnie zasłaniających drogi oddechowe, jaką ma siłę propaganda medialna, radio, telewizja ?
Dodano: 15.05.2021 17:14    Przez: Plan-demia

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.