Dzisiaj jest środa 23 czerwca 2021, imieniny: Wandy, Zenona, Prospera WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16496) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (9)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Przetarg na ciepłownię geotermalną rozstrzygnięty. Teraz umowa

Dodano: 17.05.2021 16:48
Źródło: LM.pl

Konsorcjum firm z Warszawy i Tarnowa wybrane zostało w przetargu na budowę ciepłowni geotermalnej w Koninie. Zaproponowana przez nie kwota to niemal 58,5 mln zł.

W drugim rozpisanym przez MPEC przetargu chęć wybudowania ciepłowni geotermalnej wyraził tylko jeden podmiot – konsorcjum firm z Warszawy (UOS Drilling SA) i Tarnowa (Energy Solutions Sp. z o.o.). Zaproponowana przed przedsiębiorstwa kwota to 58,5 mln zł, czyli ponad 4,5 mln zł więcej, niż zakładał MPEC. Spółka zwróciła się w kwietniu do Rady Miasta Konina o wniesienie wkładu pieniężnego, który pokryłby brakującą kwotę niemal czterech milionów złotych na koszty kwalifikowane. Konińscy radni na ten wniosek przystali.

To otworzyło drogę do rozstrzygnięcia przetargu i w ten poniedziałek władze MPEC decyzję podjęły. Teraz spółka musi zawrzeć z konsorcjum stosowną umowę. Według planu budowa ciepłowni geotermalnej ma potrwać do grudnia 2022 r. Inwestycja jest dofinansowana z NFOŚiGW w kwocie ok. 24 mln zł.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MPEC,   ciepłownia geotermalna,   budowa ciepłowni,   przetarg,   PociejewoDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystko ładnie pięknie czyli geotermia 17 MW z elektrowni na ogrzewanie idzie ok. 80 MW co z resztą jak elektrociepłownie chcą zamknąć?
Dodano: 18.05.2021 09:22    Przez: zico

KOMENTARZE

Wszystko ładnie pięknie czyli geotermia 17 MW z elektrowni na ogrzewanie idzie ok. 80 MW co z resztą jak elektrociepłownie chcą zamknąć?
Dodano: 18.05.2021 09:22    Przez: zico

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.