Dzisiaj jest piątek 25 czerwca 2021, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16231) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Konin bez unijnych kar za wodę (0)Rządził OSP Chorzeń przez 52 lata. Oddał Złoty Klu ... (0)

Nasze sprawy - zapowiedź

Dodano: 18.05.2021 09:27

Prezesi miejskich spółek zarabiają więcej od prezydenta Konina. Prześwietliliśmy oświadczenia majątkowe szefów ośmiu konińskich spółek. Wysokości stawek przeciwstawiają się radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie. O tym, ale też o tym dlaczego wynagrodzenia prezesów przewyższają prezydenckie pensje porozmawiamy w dzisiejszym programie „Nasze Sprawy“, którego gośćmi będą:

  • Paweł Adamów – zastępca prezydenta Konina
  • Krystian Majewski – radny Prawa i Sprawiedliwości

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panowie radni z PiS ..są lepsze wynagrodzenia w waszej bandzie.... przykład z przed paru dni . 32-letni Patryk Felmet ,były asystent posła PiS, Marcina Horały- wiceministra infrastruktury...został właśnie członkiem zarządu (nieistniejącego jeszcze) CPK -centralnego portu lotniczego. PENSJA- 380.000 pln rocznie. No gratuluję panu asystentowi. Czyli jednak warto asystować i nosić teczki za posłem, oj warto.
Dodano: 18.05.2021 11:13    Przez: kraina bajki
Pan poseł 43 letni.. zarabiający 12 tysięcy pln..w oświadczeniu majątkowym nie posiada nic......
Dodano: 18.05.2021 11:18    Przez: kraina bajki
Zona posła jest z wykształcenia biologiem....Sylwia Sobolewska do 2015 roku pracowała, jako urzędniczka, w Państwowej Inspekcji Handlu w Szczecinie. "Odkąd Daniel Obajtek objął władzę w Orlenie - dostała w koncernie trzy ważne posady: dyrektorski stołek i dwie rady nadzorcze. Zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie"
Dodano: 18.05.2021 11:17    Przez: kraina bajki
Na rynku konińskim obecni pseudo prezesi w spółkach miejskich to żadna wykwalifikowana kadra , która ma wiedzę to zwykli spadochroniarze gdzie miasto Konin kuleje jeśli chodzi o rozwój w mieście . Typowe kolesiostwo , to nie właściwi ludzie gdzie miasto boryka się tylko z brakiem rozwoju . Tacy ludzie nie mają w ogóle jako priorytet rozwój miasta jak i programu na bezrobocie w regionie konińskim. Zadnego programu od wielu lat , dla miasta . To ewidentni karierowicze gdzie mieszkańcy nie dostrzegają żadnego pożytku i zaangażowania przy aż takich wygórowanych wypłatach .Nie odczuwalne dla mieszkańców jest współpraca takich pseudo prezesów , którzy pobierają gigantyczne wypłaty i zapominają że żyją z podatków mieszkańców . Jak pisałem żadnego zaangażowania w swoją pracę , która by sie przekładała dla dobra regionu i mieszkańców. Same tylko podwyżki w mieście , które idą na gigantyczne wypłaty pseudo prezesów
Dodano: 18.05.2021 15:27    Przez: jasio
Sylwia Sobolewska, żona szefa komitetu wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, zasiada aż w trzech radach nadzorczych państwowych spółek. Polityk został ostatnio zapytany o kompetencje swojej małżonki do pełnienia tych funkcji – i bardzo nie chciał się na ten temat wypowiadać.Podczas audycji w Radiu Zet jeden z internautów bardzo chciał się dowiedzieć, czy Sylwia Sobolewska wciąż zasiada w radach nadzorczych trzech państwowych spółek: *** Orlen Paliwa, Anwil i Port Lotniczy Szczecin-Goleniów – i jakie ma kompetencje do pełnienia tej funkcji poza małżeństwem z ważnym politykiem partii rządzącej. Pytanie to wyraźnie nie spodobało się jej mężowi.
Dodano: 18.05.2021 11:15    Przez: kraina bajki

KOMENTARZE

Panowie radni z PiS ..są lepsze wynagrodzenia w waszej bandzie.... przykład z przed paru dni . 32-letni Patryk Felmet ,były asystent posła PiS, Marcina Horały- wiceministra infrastruktury...został właśnie członkiem zarządu (nieistniejącego jeszcze) CPK -centralnego portu lotniczego. PENSJA- 380.000 pln rocznie. No gratuluję panu asystentowi. Czyli jednak warto asystować i nosić teczki za posłem, oj warto.
Dodano: 18.05.2021 11:13    Przez: kraina bajki
Sylwia Sobolewska, żona szefa komitetu wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, zasiada aż w trzech radach nadzorczych państwowych spółek. Polityk został ostatnio zapytany o kompetencje swojej małżonki do pełnienia tych funkcji – i bardzo nie chciał się na ten temat wypowiadać.Podczas audycji w Radiu Zet jeden z internautów bardzo chciał się dowiedzieć, czy Sylwia Sobolewska wciąż zasiada w radach nadzorczych trzech państwowych spółek: *** Orlen Paliwa, Anwil i Port Lotniczy Szczecin-Goleniów – i jakie ma kompetencje do pełnienia tej funkcji poza małżeństwem z ważnym politykiem partii rządzącej. Pytanie to wyraźnie nie spodobało się jej mężowi.
Dodano: 18.05.2021 11:15    Przez: kraina bajki
Zona posła jest z wykształcenia biologiem....Sylwia Sobolewska do 2015 roku pracowała, jako urzędniczka, w Państwowej Inspekcji Handlu w Szczecinie. "Odkąd Daniel Obajtek objął władzę w Orlenie - dostała w koncernie trzy ważne posady: dyrektorski stołek i dwie rady nadzorcze. Zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie"
Dodano: 18.05.2021 11:17    Przez: kraina bajki
Pan poseł 43 letni.. zarabiający 12 tysięcy pln..w oświadczeniu majątkowym nie posiada nic......
Dodano: 18.05.2021 11:18    Przez: kraina bajki
Za to posiada zonę ......Czy wy z pisu myslicie ,ze z ludzi głupków zrobicie ?
Dodano: 18.05.2021 11:18    Przez: kraina bajki
Na rynku konińskim obecni pseudo prezesi w spółkach miejskich to żadna wykwalifikowana kadra , która ma wiedzę to zwykli spadochroniarze gdzie miasto Konin kuleje jeśli chodzi o rozwój w mieście . Typowe kolesiostwo , to nie właściwi ludzie gdzie miasto boryka się tylko z brakiem rozwoju . Tacy ludzie nie mają w ogóle jako priorytet rozwój miasta jak i programu na bezrobocie w regionie konińskim. Zadnego programu od wielu lat , dla miasta . To ewidentni karierowicze gdzie mieszkańcy nie dostrzegają żadnego pożytku i zaangażowania przy aż takich wygórowanych wypłatach .Nie odczuwalne dla mieszkańców jest współpraca takich pseudo prezesów , którzy pobierają gigantyczne wypłaty i zapominają że żyją z podatków mieszkańców . Jak pisałem żadnego zaangażowania w swoją pracę , która by sie przekładała dla dobra regionu i mieszkańców. Same tylko podwyżki w mieście , które idą na gigantyczne wypłaty pseudo prezesów
Dodano: 18.05.2021 15:27    Przez: jasio
Jak żadnego planu? toć p. Korytkowski chciał przyłączyć przyległe miejscowości aby dokładały się do budżetu.
Dodano: 20.05.2021 05:25    Przez: zico
Te wypłaty są astronomicznie wysokie i nie adekwatne co do wykonywania prac na rzecz miasta i mieszkańców przez pseudo prezesów . Ewidentne nie moralne zachowanie Adamusa , nauczyciela MPEC , czy drzewskiego , pseudo prezydent gdzie za jego przyzwoleniem jest zle w mieście i regionie.To nie są prezesi to ludzie którzy rujnują gospodarkę w regionie gdzie dzięki obecnemu układowi kolesiostwa mam największe bezrobocie w regionie i cały czas rośnie . Nic nie robi obecna władza żeby powstrzymać bezrobocie jak i młodych ludzi którzy dzięki obecnej słabej polityce władz cały czas wyjeżdzają z miasta Konin. Żadnego programu dla ludzi młodych aby powstrzymać zjawisko wyludniania się , żadnego tworzenia nowych miejsc pracy
Dodano: 18.05.2021 15:36    Przez: dorota
Do obszczymórków szczekających na pis a że to w orlenie cpk itd.... pamiętajcie że mówimy o Koninie, a nie o rządzie centralnym, ponadto nasz wspaniała władza PO KOnin szła po władze dla ideałów i realizacji programów, a nie po skok na kasę, żeby nabrać i nakraść ile się da... nie interesują mnie inne miasta Warszawa Łódź Toruń czy Wrocław... w Koninie jest patologia władzy, kolesiostwo, nepotyzm i nie ma się co zasłaniać Warszwa czy kimś innym , rozliczajmy tutaj na dole u nas w KOninie tych darmozjadów, bez kompetencji, nieudaczników po 500 tyś rocznych zarobków, interesuje mnie tylko Konin i rozbicie tej bandy kolesiów szkodzących mojemu miastu, rozliczajmy lokalnie, a nie centralnie, czyżby PO nie miało odwagi podejmować trudnych decyzji dla OBYWATELI?
Dodano: 18.05.2021 16:32    Przez: obywatel
MOże nasz pan Prezydent powinien zerwać z tą patologią zamiast zasłaniać się PIS? Dla dobra obywateli... tego miasta JA OBYWATEL KONSTYTUCJA ha ha
Dodano: 18.05.2021 16:34    Przez: obywatel
Dzięki obecnej władzy żyjemy w czasie stagnacji , czyli nieróbstwa ze strony władz dalej patrząc absolutnego wkładu i starań praktycznych na dobra mieszkańców i miasta . To wynika z braku wiedzy o samorządzie u władz Konina .Kompletne nieróbstwo i ciągle słychać " bo my nic nie możemy ..." To widać z dnia na dzień po działaniach - czyli żadnych działaniach . W mieście Konin nie widać żadnego wdrażanego programu rozwojowego dla miasta Konin aby zapobiec wyludnianiu i zahamowaniu zjawiska opuszczaniu przez młodych miasta i regionu konińskiego . To efekt żadnych programów obecnej władzy . Absolutnie to obecną władzę nie interesuje , To co mówi pseudo prezydent to tylko same słowa czysto teoretyczne . Mieszkańcy wolą stanowczo działania realne poparte w praktyce , tego od wielu lat nie odczuwają mieszkańcy Konina .
Dodano: 18.05.2021 17:24    Przez: sęku
Radny Majewski nie zna obowiązującego prawa w zakresie wynagrodzeń w spółkach. Niestety. Ale się wypowiada. Natomiast domyślam się, że kiedy PiS jest w opozycji, i nie rządzi, prezesi spółek mają zarabiać minimalną mozliwą. Gdyby zaś PiS rządziło w Koninie, prezesi takich spółek powinni zarabiać maksymalną mozliwą. To się nazywa hipokryzja. Ja pamiętam, jak radny Majewski opowiadał bajki o radach nadzorczych, pokazując, że nie orientuje się kompletnie w temacie. Adamów ma rację, odnosząc się do spółek skarbu państwa, to są regulacje wynikające z ustawy rządu PiS, prezesi spółek komunalnych podlegają tej samej ustawie. Ludzie! Przestańcie być hipokrytami!
Dodano: 18.05.2021 20:33    Przez: Jakub Wawrzecki
Jakubie Wawrzecki , co do ustaw OK ,natomiast jak wytłumaczyć nieróbstwo ze strony obecnej władzy, którzy tylko realizują inwestycje po byłej władzy a do dnia dzisiejszego nie przedstawili żadnego programu na rozwój dla miasta Konin a w szczególności na bezrobocie , wyludnianie się mieszkańców jak tylko robią drastyczne podwyżki co roku gdzie nie wszyscy zarabiają jak prezesi w spółkach miejskich czy sam prezydent . Gdzie są tworzone nowe miejsca pracy??? Dajemy pracę w pierwszej kolejności ludziom z poza miasta Konin a dla mieszkańców pracy nie ma na rynku. Jak się odnieść do zamkniętego odcinka Okólna która UŁATWIAŁA tylko życie tej częsci miasta a pseudo prezydent nic nie robi w tym temacie ... to kto ma załatwić ten temat skoro on nie jest władny ??? To po co nam taki prezydent który nic nie może...???
Dodano: 19.05.2021 10:16    Przez: kuń
Mnie nie martwią wynagrodzenia prezesów ale to, że z rzadka widzę związek pomiędzy wielkością kontraktów a jakością świadczonych usług. Rady Nadzorcze nie reprezentują klientów a układy koteryjno - polityczne. W Polsce mamy udawany kapitalizm Krytykujący PiS, to szczyt zakłamania i hipokryzji.Czego PiS nie dotknie, to wszystko drożeje i zaczyna przypominać egzekutywę PZPR. Pan Majewski nigdzie się nie załapał, to pokazują go niczym relikt.
Dodano: 19.05.2021 16:26    Przez: malkontent