Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15296) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Kolejna ulica w Woli Podłężnej zyska nowy wygląd

Materiał promocyjny

Dodano: 21.05.2021 13:31

Jeszcze w tym roku mieszkańcy ul. Winogronowej w Woli Podłężnej dojadą do swoich domów nową trasą. Budowa nawierzchni wraz z chodnikami i oświetleniem pochłonie ponad 1,5 mln złotych. Remont tam jest konieczny. – To inwestycja bardzo długo wyczekiwana przez mieszkańców – przyznaje radna z tego terenu, Ewa Kubacka. 

Obecnie dziury i nierówności, ale jeszcze w tym roku, nowy, równy „dywanik” pojawi się na ulicy Winogronowej w Woli Podłężnej. Gmina Kramsk otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln 213 tys. 220 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Poziom dofinansowania to 80 proc. kosztów kwalifikowanych, a cała inwestycja pochłonie 1 mln 579 tys. 931 zł. Za te pieniądze powstanie tam jezdnia o długości 571 metrów wraz z chodnikiem o łącznej długości 750 metrów i oświetleniem. Przy ul. Winogronowej znajduje się prawie 30 nieruchomości, których mieszkańcy od dawna czekali na poprawę stanu drogi. Pierwsi z nich osiedlali się tam w 2011 roku. Przez te lata piaskowa trasa została rozjechana przez ciężki sprzęt, obecnie jest w opłakanym stanie technicznym – występują tam duże różnice poziomów, dlatego remont jest niezbędny dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników.

– Stan tej drogi jest fatalny! Cierpliwość mieszkańców została jednak wynagrodzona. To imponująca kwota jak na nasze warunki finansowe, tym bardziej spotykam się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców tej ulicy. Dopominali się o remont już od dawna

– mówi radna Ewa Kubacka.

Już w najbliższym czasie Urząd Gminy w Kramsku rozpocznie postępowanie o wyłonienie wykonawcy inwestycji. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

  • Kolejna ulica w Woli Podłężnej zyska nowy wygląd
  • Kolejna ulica w Woli Podłężnej zyska nowy wygląd
  • Kolejna ulica w Woli Podłężnej zyska nowy wygląd

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kramsk,   Wola Podłężna,   inwestycjeNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.