LM.plSportIV liga. Koniec serii Wilków Wilczyn, porażka w Ostrzeszowie

IV liga. Koniec serii Wilków Wilczyn, porażka w Ostrzeszowie

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy Wilki Wilczyn przegrały ligowe spotkanie. Na wyjeździe zespół Michała Grzywacza uległ Victorii Ostrzeszów 0:4.

Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla Wilków Wilczyn. Zespół Michała Grzywacza w sześciu ostatnich spotkaniach zdobywał co najmniej po jednym punkcie, doznając ostatniej porażki dopiero w drugiej połowie marca i cały czas utrzymując bezpieczne miejsce w tabeli grupy spadkowej IV ligi. Ta seria zakończyła się w tę sobotę – na wyjeździe wilczynianie przegrali z Victorią Ostrzeszów 0:4.

Do przerwy tablica wyników wskazywała jeszcze bezbramkowy remis, ale już po zmianie stron gospodarze zaczęli strzelać. Wynik otworzył Kornel Skorzybót. Następnie w przeciągu zaledwie dwóch minut dwukrotnie trafił Miłosz Nowicki, a rezultat na 4:0 dla Victorii ustalił Michał Giecz.

Drużyna z Wilczyna zajmuje obecnie czwarte miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem 42 punktów. Na ten moment wilczynianie mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę, Wilki podejmą Lubuszanina Trzcianka.

Victoria Ostrzeszów – Wilki Wilczyn 4:0 (47' Kornel Skorzybót, 67', 69' Miłosz Nowicki, 77' Michał Giecz)

Wilki Wilczyn (skład wyjściowy): Hubert Rachubiński, Mateusz Majewski, Krystian Robak, Marcin Balalja, Łukasz Przebieracz, Dominik Jesiołowski, Jakub Nowakowski, Kamil Kwiatkowski, Mikołaj Nowakowski, Patryk Szymaniak, Wiktor Mochalski.