Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15232) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Kleczew. Będzie weryfikacja nieuczciwych deklaracji śmieciowych

Dodano: 26.05.2021 13:09
Źródło: LM.pl

Przy użyciu wszystkich możliwych narzędzi – deklaruje burmistrz Mariusz Musiałowski, mówiąc o pomyśle walki z „dziurą śmieciową”. W systemie brakuje półtora tysiąca osób, gmina ma zamiar weryfikować rzetelność weryfikacji liczby osób w gospodarstwach domowych.

Przystąpienie do dokładniejszej weryfikacji deklaracji śmieciowych przez gminę Kleczew zapowiedział podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mariusz Musiałowski. Według podanych przez niego informacji w systemie brakuje półtora tysiąca osób. To różnica pomiędzy liczbą zameldowanych osób w gminie, a liczbą złożonych deklaracji przez właścicieli gospodarstw domowych.

Rozumiem, że część mogła wyjechać, część mieszka w Poznaniu, Warszawie, są tylko tutaj zameldowani. Ale jest też sporo osób nieuczciwych, które nie deklarują wszystkich osób, które w gospodarstwie mieszkają. Gdyby nam się wszystkie osoby odliczyły opłata nie byłaby 19,5 zł tylko kilka złotych mniej – ocenia Mariusz Musiałowski.

Stąd zapowiadana ściślejsza kontrola, którą zapowiada gmina. – Przy użyciu wszystkich możliwych narzędzi – ostrzega burmistrz. Władze gminy chcą korzystać m.in. z danych jednostek gminnych. Mariusz Musiałowski podaje przykład: – Jeżeli ktoś korzysta np. z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznego to my tam zajrzymy, czy liczba deklaracji pod danym adresem się zgadza. Żeby się nie okazało, że jest jedna deklaracja, a trzy osoby chodzą do szkoły, a kolejne trzy korzystają z pomocy OPS. Wtedy ewidentnie widać przekręt.

Do 30 czerwca mieszkańcy gminy mają czas na zweryfikowanie złożonych przez siebie oświadczeń. – Jako gmina mamy prawo, a wręcz obowiązek dbania o interes tych, którzy uczciwie płacą – ocenia burmistrz Kleczewa.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Taki trochę złodziejski system skoro ludzie płacą i pieniądze się zgadzają to po co drążyć temat ?
Dodano: 27.05.2021 11:46    Przez: aaa aaa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.