Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15709) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Burmistrz Kleczewa o sprawiedliwej transformacji: „Nie wyobrażam sobie, by te środki nie miały trafić do nas”

Dodano: 27.05.2021 13:56
Źródło: LM.pl

Projekt planu sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej jest właśnie w trakcie konsultacji, a jedną z opiniujących stron są samorządy. – Nie wyobrażam sobie, by te środki nie miał trafić do nas – mówi Mariusz Musiałowski, burmistrz gminy Kleczew.

Od kilku tygodni trwają konsultacje społeczne Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej. Na ten temat dyskutują również samorządowcy z gmin pokopalnianych. – W naszej ocenie sprawiedliwa transformacja nie będzie sprawiedliwa jeżeli pieniądze nie trafią do gmin, które najbardziej odczują zniknięcie ZE PAK. Najbardziej odczujemy my, bo na naszym terenie znajduje się najwięcej hektarów, to tu kopalnia prowadzi działalność gospodarczą. Nie wyobrażam sobie, by te środki nie miał trafić do nas i nie przetrwać bardzo trudnego okresu, który jest przed nami – przekonuje Mariusz Musiałowski, burmistrz gminy Kleczew.

O postępy w pracach pytali go podczas ostatniej sesji kleczewscy radni. – Odbywają się co chwilę spotkania, bierzemy udział we wszystkich, opiniujemy dokumenty. To jest kluczowy moment. Na każdym etapie pilnujemy naszego interesu, żebyśmy nie zostali pominięci – zapewniał włodarz gminy Kleczew.

Jak mówił, na razie trudno jeszcze powiedzieć, jak konkretnie będzie wyglądała pomoc dla samorządów dotkniętych wygaszaniem działalności kopalni. – To się wszystko rodzi. Nikt nie wie, jakie warunki będą musiały zostać spełnione, by uzyskać to dofinansowanie. Sprawiedliwa transformacja dotyczy gmin pokopalnianych. My jesteśmy gminą pokopalnianą. Wypełniamy wszystkie aspekty tej definicji. Wierzę w to, że będziemy w stanie zaabsorbować te środki do budżetu gminy – ocenia Mariusz Musiałowski.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Burmistrz Kleczewa sympatyzuje z PO , tak ? A jak parlamentarzyści PO zagłosowali w sprawie środków unijnych i jak się zachowała "trzecia osoba" w Państwie Tomasz Grodzki ? Cóż jest wart człowiek, który nie popiera Prawa i Sprawiedliwości, a tym samym dobra Polski ?
Dodano: 28.05.2021 13:10    Przez: Budzislłw Kościelny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.