Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15263) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Młodzi artyści zapraszają na wernisaż w Konińskim Domu Kultury

Dodano: 2.06.2021 10:35

Plastycy z Konińskiego Domu Kultury zapraszają na wernisaż ,, Nasi twórcy”. Spotkanie z twórcami z Atelier KreDKa odbędzie się 5 czerwca.

Na wystawie KreDKi zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac artystów w wieku od 6 do 19 lat.
- To ogromne wydarzenie dla artystów. Do wernisażu przygotowują się jak do gali oscarowej - mówi Katarzyna Mijakowska, artysta plastyk, instruktor Atelier KreDKa w KDK.

5 czerwca zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac. Część z nich powstała podczas warsztatów artystycznych, które udało się zorganizować w czasie pandemii. Reszta to wynik pracy plastyków z KreDKi w swoich domowych pracowniach. - Chęć tworzenia, energia, którą dzieciaki chciały z siebie wyrzucić podczas pobyty w domach, zaprezentowana jest w obrazach. Zauważyłam, że rozkwitła kreatywność młodych ludzi, dlatego tak bardzo cieszę się na spotkanie z nimi - dodaje Katarzyna Mijakowska.

Prace młodych plastyków zobaczymy w dwóch miejscach: w galerii Strefa K oraz na ekranie Kina Centrum. Dzięki temu pokazane zostaną obrazy wszystkich uczestników warsztatów KreDKi. - To szczególnie ważne dla najmłodszych artystów. Po raz pierwszy ich dzieła będą mogli publicznie zobaczyć nie tylko rodzice – stwierdza z dumą instruktor Mijakowska.

Wystawa ,,Nasi twórcy”
5 czerwca, godz. 14.00
Sala Kina Centrum KDK i Strefa K

   • Młodzi artyści zapraszają na wernisaż w Konińskim Domu Kultury

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KDK,   wernisaż,   młodzi twórcy,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.