Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15320) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Miliony dla Gminy Kramsk?

Materiał promocyjny

Dodano: 2.06.2021 12:32

Wójt i radni gminy Kramsk przyznają, że nie skorzystali z dostępnych rządowych funduszy.

Gmina Kramsk mogła otrzymać wielomilionowe dofinansowanie, niestety nasze władze nie skorzystały. Nawet kiedy pomoc do nich „przyjeżdża pod drzwi”, odmawiają. Dla przykładu radni i wójt nie mieli ochoty na spotkanie z ważnym posłem z Warszawy.

Na szczęście nie wszystko stracone!

Cała nadzieja w mieszkańcach gminy Kramsk, że w dniu 20 czerwca wezmą licznie udział w referendum i zmienią władzę.

Gmina Kramsk nie jest biedna i może pozyskać więcej środków. Nieprawdą jest również to, że realizacja inwestycji w jednej wsi zabierze fundusze innym, zwłaszcza przy ogromnych możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych, o które nasza gmina słabo się stara.

Współczesne wsie zmieniają się niemal tak samo dynamicznie jak miasta. Niestety, nie w naszej gminie. Mieszkańcy budują piękne domy, ale z infrastrukturą gmina nie nadąża.

Jadąc od wschodu czy od zachodu przez gminę Kramsk można zauważyć, że chodniki to rzadkość. Nie ma lub prawie nie ma ich w Święćcu, Jabłkowie, Bilczewie, Helenowie, Lichnowie, Wielanach, Świętem, Patrzykowie itd. Wszędzie tam powinny być już od dawna. To nie są inwestycje, na które nie stać naszej gminy. Drogi rolne oraz drogi „prywatne”, których gmina nie chce uznać za swoje to kolejny obszar zaniedbań i taka sama sytuacja.

Kramsk już od dawna wymagał dobrego gospodarza, który zajmie się stworzeniem szans na inwestycje i przyciąganie inwestorów. Czy chcemy czekać kolejne lata, jeśli obecni włodarze nie zrobili nic w ostatnich dwóch, aby wreszcie wprowadzić Kramsk w XXI wiek. Czy mamy patrzeć jak nasze miejscowości podupadają, młodzież pozbawiona szans ucieka z Kramska, a nasze majątki tracą na wartości?

Wystarczające środki własne i liczne sposoby na dofinansowanie do tych projektów czekają na rozwiązanie podstawowych potrzeb mieszkańców gminy Kramsk.

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego do tej pory, nie ma chodnika, drogi, oświetlenia czy Internetu, dlaczego od 2 lat po wyborach tak mało dzieje się w naszej gminie, to znaczy, że czas już na zmianę władzy.

Wasz udział w referendum będzie też wyraźnym sygnałem dla obecnej i każdej kolejnej władzy, że nie ma „świętych krów”, że brak działania, opieszałość, niespełnianie obietnic wyborczych, występowanie przeciwko woli mieszkańców, może pociągnąć za sobą odwołanie. Taka czerwona kartka wystawiona przez mieszkańców w referendum uczy pokory, ale też zmusi rządzących do efektywnej pracy na rzecz swoich wyborców.

Nasza gmina ma wystarczające środki i możliwości na dynamiczny rozwój, z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

Dlatego nie przegapcie szansy, idźcie i zagłosujcie na tak! czyli za odwołaniem wójta i radnych.

Jeśli chcecie mieszkać w przyjaznych, dobrze doinwestowanych miejscowościach, z poczuciem, że władza jest od rozwiązywania waszych problemów, a nie tylko, że jesteście od płacenia podatków, zagłosujcie na tak, za odwołaniem wójta i radnych!

Każdy głos się liczy, to jest ten czas, to jest Wasze życie i przyszłość Waszych rodzin!

Szczegóły: http://kramsk.com.pl/

Materiał sfinansowany przez inicjatorów referendum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kramsk,   referendum,   politykaNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.