Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15743) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

PWiK. Nowe taryfy weszły w życie z mocy prawa

Materiał promocyjny

Dodano: 9.06.2021 08:05

PWiK Sp. z o.o.  złożyła wniosek taryfowy Organowi regulacyjnemu - Dyrektorowi Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie w Poznaniu, w dniu 1 lutego 2021 r.  Do dnia 22 kwietnia 2021 r. Organ regulacyjny nie podjął żadnych czynności w sprawie, poza wezwaniem do usunięcia pozornych braków formalnych wniosku (złożenie podpisów Zarządu na każdej stronie wniosku taryfowego i załączników), z ostrożności uzupełnionych  przez Spółkę w dniu 1 marca 2021 r.

Nie wydając decyzji w sprawie w 45-dniowym terminie określonym w art. 24c ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (dalej „u.z.z.w.”), Organ utracił kompetencję do jej wydania. Mimo tego, Organ regulacyjny zdecydował się wydać decyzję o odmowie zatwierdzenia taryf w dniu 17 maja 2021 r. W ocenie Spółki, wskazana decyzja wydana została bez podstawy prawnej, z rażącym naruszeniem prawa, w związku z czym Spółka:

  1. wystąpiła do Organu regulacyjnego o wydanie zaświadczenia potwierdzającego wejście taryf w życie z mocy prawa,
  2. złożyła do Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji z dnia 17 maja 2021 r. jako wydanej przez Organ w momencie, w którym organ regulacyjny nie posiadał już kompetencji do jej wydania.

Jednocześnie mając świadomość obowiązków ustawowych, jakie ciążą na Spółce, ogłosiła nowe taryfy w Biuletynie Informacji Publicznej i na swojej stronie internetowej, a także udostępniła w Biurze Obsługi Klienta, zgodnie z art. 24f ust. 3 u.z.z.w.

Mając na uwadze powyższe, a w szczególności decyzję Spółki o nieprzenoszeniu kosztów niezgodnego z prawem działania Organu regulacyjnego na mieszkańców Konina, do czasu prawomocnego wyeliminowania z obrotu prawnego wadliwej decyzji Dyrektora RZGW w Poznaniu PGW Wody Polskie odmawiającej zatwierdzenia Taryf, stawki i opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków będą naliczane Odbiorcom częściowo, tj z zastosowaniem cen i stawek opłat wynikających z dotychczasowych Taryf. Szkoda jaką z tego tytułu poniesie Spółka, będzie dochodzona przez Spółkę od Organu regulacyjnego , który wydał wadliwą decyzję administracyjną.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pwik,   wodaNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.