Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15743) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (3)

Nasze Sprawy. Kto pracuje, a kto psuje wizerunek Rady Miasta?

Dodano: 8.06.2021 22:30
Źródło: LM.pl

Minęła połowa kadencji Rady Miasta Konina. O tym jak pracują przedstawiciele mieszkańców, którzy radni działają na rzecz swoich wyborców, a którzy psują wizerunek tego szacownego gremium, rozmawialiśmy w dzisiejszych „Naszych Sprawach“.

Chcąc rozmawiać o „półmetku“ pracy konińskich radnych, poprosiliśmy ich samych o wystawienie sobie ocen. Z tej możliwości skorzystało niewielu ( 6 na 23 radnych). Rajców ocenili zatem nasi goście, którymi byli: Michał Kotlarski – były radny i kandydat na prezydenta Konina oraz Dawid Gańczak ze „Zmieniamy Konin“, najmłodszy kandydat na radnego w ostatnich wyborach samorządowych. Ich zdaniem pracowitością wykazują się m.in. Bartosz Małaczek ( Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej), Jakub Eltman (Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości) i Jarosław Sidor (radny niezależny). Wśród tych, którym trzeba było wystawić negatywną ocenę wymieniono Jacka Kubiaka (Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości).

W programie rozmawialiśmy również o tym jak na pracę Rady Miasta wpłynęła zmiana przewodniczącego oraz dlaczego radni godzinami dyskutują o nazywaniu ulic czy nadaniu patrona bibliotece, a niewiele czasu poświęcają sprawom mającym wpływ na rozwój miasta.

Na tym nie koniec! We wtorek, 15 czerwca powiemy SPRAWDZAM! Prezydentowi Konina oraz jego zastępcom. Bądźcie z nami jak zwykle o godz. 20.00. Zapraszamy!

  • Nasze Sprawy. Kto pracuje, a kto psuje wizerunek Rady Miasta?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech lm napisze materiał że od stycznia 2022 wchodzi ustawa o Panelach Fotowoltaiki. Nie będzie już prosumenta a sprzedaż i podatek za prąd :D
Dodano: 9.06.2021 07:56    Przez: aaa aaa

KOMENTARZE

Bardzo fajny materia)... PROPONUJE ZROBIĆ TAKI MATERIAŁ W GMINIE KRAMSKA...
Dodano: 09.06.2021 06:50    Przez: Lena
Nie tylko w gm. Kramsk ale również w gm. Golina , gdzie radna i sołtys Elka z Kraśnicy jest w konflikcie ze społeczeństwem . Praktykująca nie społeczne zachowania gdzie robi zebrania w swoim domu polegające na tym, że wpuszcza do domu tych którym ONA toleruje czyli 5 procent a z resztą mieszkańców jest skłócona tak samo jak i ze strażakami . Jest to osoba kłótliwa nie wnosząca nic dobrego dla mieszkańców Kraśnicy . To nie jest osoba mentor, która wzbudza zaufanie i buduje społeczeństwo , to babsztyl emocjonalny nie licząca się z ludzmi. Dlaczego wójt otacza się takimi ludzmi gdzie wizerunek całej gminy jest spostrzegany negatywnie . Mieszkańcy Kraśnicy proszą i apelują do wójta aby usnąć tego babsztyla Ela z radnej jak i sołtysa , która nic dobrego nie wnosi w rozwój wsi Kraśnica. Dość ,że sama jest skłócona z mieszkańcami sama poróżnia ludzi i skłóca mieszkańców . Takie metody są nie akceptowane przez mieszkańców Kraśnicy . Na niczym się ten babsztyl nie zna. Istna zmora Kraśnicy
Dodano: 09.06.2021 07:18    Przez: mieszkaniec
Mieszkaniec! Okej, ale czy Twój koment musi zawierać takie określenia na Kobietę jak " babsztyl" i " Istna zmora Kraśnicy"...??!! Gdybyś użył innych słów to byłaby bardzo konstruktywna krytyka, a tak to poświadczyłeś tylko o swoim poziomie intelektualnym i z tego wynika, że mieszkańcy tu też nie są bez winy wyrażając się w ten sposób o innych osobach...!!!
Dodano: 09.06.2021 11:44    Przez: Wiedźma
Niech lm napisze materiał że od stycznia 2022 wchodzi ustawa o Panelach Fotowoltaiki. Nie będzie już prosumenta a sprzedaż i podatek za prąd :D
Dodano: 09.06.2021 07:56    Przez: aaa aaa
Że co ?
Dodano: 09.06.2021 16:59    Przez: prosument
Radni Konina w dużej mierze zajmują się bzdetami nieistotnymi dla mieszkańców, jak nazwy ulic, rond, wiaduktów, parków czy nadawaniu imienia obiektów użyteczności publicznej jak MBP, składają wieńce przed pomnikami i tablicami kogoś tam, czy w ten sposób przyczyniają się do poprawy warunków życia w mieście ? A POdwyżkom w Koninie nie ma końca.
Dodano: 09.06.2021 17:09    Przez: Radni - bezradni
Do mieszkańca KraśnicyDrogi mieszkańcu przypominam Pani Elka jestSołtysem 3 kadencje i Radną 1 kadencjęPiszesz farmazony żeby pełnić te funkcję jednocześnie trzeba mieć o wiele większe poparcie niż5%Po drugie musisz mieć klapy na oczach nie widząc jakie inwestycje zostały zrobione za kadencji Pani na Kraśnicy a o których poprzedni radny może tylko pomarzyć. Życzę Pani Radnej dalszej determinacji w pracy, i a jak naj mniej takich malkontentów jak Ty
Dodano: 09.07.2021 11:39    Przez: Mieszkaniec 2

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.