Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15324) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Skansen w Mrówkach. Muzeum zaprasza na wystawę o rodzinie

Dodano: 9.06.2021 14:01
Źródło: LM.pl

Średniowieczną rodzinę bierze pod lupę wystawa, którą do sierpnia oglądać można w Skansenie Archeologicznym w Mrówkach (gmina Wilczyn).

Średniowieczną rodzinę, jako jednostkę fundamentalną dla funkcjonowania społeczności, bierze pod lupę wystawa „Rodzina i dziecko w średniowieczu”. Jakie role pełniła w rodzinie kobieta, a jakie mężczyzna? Czym zajmowały się i bawiły dzieci w wiekach średnich? Co jadły i jak się ubierały? Jak wyglądał ich dzień i nauka? Odpowiedzi znaleźć można na ekspozycji przygotowanej w Skansenie Archeologicznym w Mrówkach (gm. Wilczyn).

Na wystawę zaprasza Muzeum Okręgowe w Koninie. – Na przestrzeni epok kształt rodziny ulegał wielu przekształceniom, ponieważ zmieniały się potrzeby i warunki życia ludzi. Także
w średniowieczu organizacja życia rodzinnego ulegała przeobrażeniom w zależności od okresu, kraju czy warstwy społecznej. Rodziny rozrastały się lub zmniejszały, przyjmując formy od wielkiego rodu opartego na więzach krwi, poprzez rody heraldyczne i wielopokoleniowe rodziny wiejskie aż po małą rodzinę mieszczańską, złożoną z matki, ojca i dziecka. Ten ostatni, ukształtowany w średniowieczu model jest najpowszechniejszą formą rodziny znaną do dziś
– czytamy w zaproszeniu.

Realizacja ekspozycji jest możliwa dzięki uprzejmości Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Wystawa oglądać można od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00 – 18.00.

  • Skansen w Mrówkach. Muzeum zaprasza na wystawę o rodzinie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Baba do garów,dzieciory-morda w kubeł,pan i władca przed telewizorem z puchą piwa.Tradycyjny model polskiej rodziny.Kościół i minister sprawiedliwości doradzają też,żeby babsztyla w łeb,raz dziennie,z troski o jej wątrobę.
Dodano: 09.06.2021 17:02    Przez: Grzech Walerian
Jeśli tak czynisz to przestań, wy ludzie lewicy przecież Boga się nie boicie, bo w Niego nie wierzycie.
Dodano: 09.06.2021 17:40    Przez: Miłuj bliżniego !

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.