Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16176) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Konin. Włamanie do schroniska dla psów. Potrzebne wsparcie!

Dodano: 9.06.2021 15:34
Źródło: LM.pl

„Opadły nam wszystkim ręce“ - piszą w mediach społecznościowych pracownicy konińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W placówce doszło do kradzieży z włamaniem.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 29 na 30 maja. Nieustalony dotąd sprawca, przeszedł przez boksy, w których nie było psów i nożycami do cięcia metalu zniszczył ścianę budynku, w którym mieści się biuro. Z pogotowia kasowego zabrał 3700 zł i zniknął. 

- Chcielibyśmy, abyś Ty – Złodzieju wiedział, że okradłeś bezbronne, bezdomne zwierzęta, nie nas! - piszą zbulwersowani pracownicy schroniska.

- Nie zginęło nic poza pieniędzmi. Pomieszczenie nie zostało zdemolowane. Złodziej wiedział, gdzie szukać - mówi Marzena Giantsios, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie. 

Przytulisko od dawna zmaga się z problemami finansowymi. Najpotrzebniejsze rzeczy udaje się kupić dzięki internetowym zbiórkom, ludziom dobrej woli, albo zdobyć w różnych, ogólnopolskich konkursach. Skradzione pieniądze były przeznaczone na materiały budowlane potrzebne do remontowanej właśnie kuchni i kociarni. Teraz znowu pracownicy schroniska zwracają się o wsparcie po kradzieży.

- Brakuje nam już sił... Musimy znów liczyć na Państwa dobre serce – podkreślają.

Zbiórka, której celem jest odzyskanie skradzionych 3700 zł została założona na platformie pomagam.pl (TUTAJ). Dzięki temu schronisko można wesprzeć nawet niewielką kwotą. Każdy grosz się liczy.

Konińska policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu. Trwa poszukiwanie sprawcy.

fot. facebook

  • Konin. Włamanie do schroniska dla psów. Potrzebne wsparcie!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Skoro złodziej wiedział,gdzie szukać,to wiadomo też gdzie szukać złodzieja.
Dodano: 9.06.2021 16:22    Przez: Holmes
A monitoring tam jest, musiał, musieli znać dobrze obiekty, pewnie tam kiedyś pracowali ?
Dodano: 9.06.2021 17:32    Przez: Nie kradnij !
Są ludzie bez sumienia, którzy by sami siebie okradli, skąd złodzieje czerpią wzory ?
Dodano: 9.06.2021 17:43    Przez: Cudzego nie rusz
Złodziej- detektyw, który dobrze wiedział gdzie znajduje się kasa i ukradł ją zapewne na dragi i alkohol lub zrobił to na złość schronisku bo " wywalili" go za znęcanie się nad zwierzętami a On sam ani Człowiekiem, ani zwierzęciem nie jest...!!! To są bezbronne i bezdomne zwierzęta, ciekawe jak Ty byś się czuł na Ich miejscu...??!! Smutne to i przykre, że Ludzie nie szanują Naszych Małych Braci...!!!
Dodano: 9.06.2021 20:48    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Skoro złodziej wiedział,gdzie szukać,to wiadomo też gdzie szukać złodzieja.
Dodano: 09.06.2021 16:22    Przez: Holmes
A monitoring tam jest, musiał, musieli znać dobrze obiekty, pewnie tam kiedyś pracowali ?
Dodano: 09.06.2021 17:32    Przez: Nie kradnij !
Są ludzie bez sumienia, którzy by sami siebie okradli, skąd złodzieje czerpią wzory ?
Dodano: 09.06.2021 17:43    Przez: Cudzego nie rusz
Złodziej- detektyw, który dobrze wiedział gdzie znajduje się kasa i ukradł ją zapewne na dragi i alkohol lub zrobił to na złość schronisku bo " wywalili" go za znęcanie się nad zwierzętami a On sam ani Człowiekiem, ani zwierzęciem nie jest...!!! To są bezbronne i bezdomne zwierzęta, ciekawe jak Ty byś się czuł na Ich miejscu...??!! Smutne to i przykre, że Ludzie nie szanują Naszych Małych Braci...!!!
Dodano: 09.06.2021 20:48    Przez: Wiedźma
SepleniącyNiemieczBelgi! Ty w ogóle orientujesz się w jakiejkolwiek tematyce(?!), bo to co piszesz to przedstawia punkt widzenia jakiegoś... no właśnie nie znalazłam słów na określenie Kogoś takiego jak Ty...!!! Czy Ty nie możesz polemizować, konstruktywnie krytykować(?!)... przecież to jest normalne, nawzajem się krytykujemy ale nie " chamiemy"...!!!
Dodano: 10.06.2021 02:18    Przez: Wiedźma
avatar Nie rób z siebia Ą,Ę.Kazdy tu wie ze masz poprzestawiane pod deklem i to mocno.Wyzywasz Kaczyńskiego..i kosciół itd a nagle Pani Animals sie zrobiła,sam mam psa i jakos nie stękam tu o tym,ja cie nie krytukuje tylko nie lubie za twoje jednostronne promowanie lewarków i latanie z piorunem.Czemu juz nie latasz? Ucichło? Było mineło ? Hahaha czy czekasz jak bigos wróci ? 🇪🇺
Dodano: 10.06.2021 07:06    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi
Wiedżmo, zwierzęta nie są naszymi braćmi, człowiek w hierarchii społecznej jest ponad wszystkim na ziemi i ma nad wszystkim panować, takimi uczynił nas Bóg i proszę Cię zaakceptuj to, nigdy zaś nie zrównuj zwierzęcia z człowiekiem.
Dodano: 10.06.2021 15:54    Przez: Alleluja
Alleluj-tak powiedział twój żydowski bóg wieki temu.Z Pięcioksięgu człowiek tylko to zdanie wziął do serca i zobacz,co zrobił z Ziemią.A ty-Sepleniacy wiedz,że Wiedźma i każdy z nas ma prawo pisać co chce,w granicach prawa.To raczej o zbanowanie ciebie wystąpimy do admina i przekierowanie na kibolskie strony-nieokrzesany prostaku.
Dodano: 10.06.2021 16:16    Przez: Grzech Walerian
Do Alleluja: Pięcioksiąg,to po Hebrajsku "Tanach".cytat pochodzi z księgi Be-reszit.A Alleluja,to Allelu Jahwe-chwalmy Jahwe.Ale Ty to wszystko wiesz,prawda.No,więc-szalom.
Dodano: 10.06.2021 16:30    Przez: życzliwy
Wiedżma i Grzech Walerianowy to jedna i ta sama osoba czy też tworzą bezbożną parę, bo tak się wspierają po lewacku ? Ludzie przestańcie grzeszyć, gdyż Bóg was ze wszystkiego osądzi.
Dodano: 10.06.2021 17:31    Przez: Nie grzesz więcej
Obecnie w Koninie ma miejsce fala włamań. Zarówno w domach jednorodzinnych jak i mieszkaniach. Radzę uważać, bo w takiej sytuacji niestety możemy liczyć tylko na siebie.
Dodano: 10.06.2021 09:45    Przez: DK_
avatar Hahah e waleriana padnij mi na kolana 😂 nie osmieszaj sie społeczny konfidencie,na Policje zadzwon hahahah,a co mnie ban ? Nie raz był i zawsze wracam.W bloku tez tak donosisz konfituro na sasiadów? Pewnie tak.
Dodano: 10.06.2021 16:31    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi