Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16032) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Lądek. Zbyt ciężkie samochody zatrzymane na autostradzie A2

Dodano: przedwczoraj 14:35
Źródło: LM.pl

Busy i samochody ciężarowe do 3,5 tony zostały skontrolowane na autostradzie A2 przez konińskich inspektorów transportu drogowego.

Na bramkach w kierunku Konina na kierowców czekał miejscowy patrol Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nietypowe kontrole przeprowadzono na autostradzie A2 w Lądku. Ważone były nie tylko duże pojazdy ciężarowe, ale też busy i samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

- Wytypowane do zatrzymania i zważenia pojazdy od razu wyglądały, że były przeładowane. W dwóch przypadkach kontroli rzeczywista masa całkowita pojazdów z ładunkiem wyniosła tyle samo, bo 4,6 tony i dopuszczalna masa całkowita została przekroczona też o taką samą wartość 1,1 tony. Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł – informuje rzecznik WITD w Poznaniu.

Inny kierowca, którego auto ważyło 3,7 tony, zapłacił mandat w wysokości 100 zł. Wszyscy zostali zobowiązani do doprowadzenia pojazdów do normatywności.

fot. WITD Poznań

  • Lądek. Zbyt ciężkie samochody zatrzymane na autostradzie A2
  • Lądek. Zbyt ciężkie samochody zatrzymane na autostradzie A2
  • Lądek. Zbyt ciężkie samochody zatrzymane na autostradzie A2
  • Lądek. Zbyt ciężkie samochody zatrzymane na autostradzie A2

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.